Turecko

 • Zapomenuté výpravy

  Zapomenuté výpravy
  Kniha zahrnuje reportáže o výpravách československých občanů do nejrůznějších zemí světa, které byly ve své době výjimečné, ale které už dnes zavál čas. Zapomenuté výpravy jsou unikátní tím, že ještě žije převážná část účastníků expedicí a může podat svědectví. Myšlenky a poznání moudrých cestovatelů zaniknou jejich skonem jednou provždy! Proto je snad i naší povinností zachovat jejich svědectví o lidech své doby v tištěné podobě.

  Proč vlastně lidé jezdí na expedice? Jací lidé na ně jezdí? Jaké jsou jejich osudy? Co tam hledají? Co tam prožívají? Co si tím dokazují? Jaké otázky si kladou tady a tam? Jaké jsou odpovědi a jaký je praktický přínos pro ně samotné, jaký pro veřejnost jejich národa či celosvětový? Jaká jsou svědectví o dané zemi, lidech a tamních mravech? Jak se proměňují národy a země v čase? A jak se proměnili oni sami? Jaké byly jejich tužby a přání? Jaká následná životní realita?Kam došla ta, která země od doby expedice po dnešek - Je člověk opravdu „lepší“…? Jak obstává styl života středoevropanů v porovnání s domorodci? Měli by se oni učit od nás, anebo spíše my od nich?

  VYŠLO 23. 11. 2005

  Formát     160 x 230 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     368
  Rok vydání     2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 328 Kč
  • Sleva: 66 Kč
  • Naše cena: 262 Kč

  Koupit

 • TURECKO

  TURECKO
  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Turistický průvodce edice Rough Guide po Turecku je vyčerpávající cestovatelskou příručkou mapující tuto nesmírně rozmanitou zemi.

  V průvodci najdete:

  popis tureckých monumentů, od skalních kostelů v Kappadokii až po mešity a byzantské stavby v Istanbulu;
  detailní charakteristiky měst, městeček a prázdninových míst se seznamem doporučených hotelů a restaurací všech cenových kategorií;
  praktické rady, týkající se všech aspektů prázdninového života v Turecku - od potápění u Tyrkysového pobřeží až po ty nejlepší možnosti nákupů na bazarech;
  vytříbené informace o historii země a současné moderní kultuře, včetně turecké literatury, hudby a filmu;
  je rozšířen o 20 stran barevných příloh + 98 map.  Formát 127 x 197 mm
  Vazba brožovaná šitá vazba
  Počet stran 1012
  Rok vydání 2002
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 798 Kč
  • Sleva: 160 Kč
  • Naše cena: 638 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články