Turecko

Turecko se nachází na poloostrově Malá Asie na pobřeží Středozemního moře. Na severu omývají jeho břehy vody Černého moře a na západě vody Egejského moře. Turecko hraničí s Bulharskem a Řeckem na západě, s Arménií, Ázerbájdžánem a Gruzií na severovýchodě, se Sýrií, Irákem a Íránem na jihovýchodě.

Díky své poloze mezi dvěma kontinenty skrývá Turecko jedinečnou kulturu a historii, která zasahuje tisíce let nazpět. Turecké území bývalo domovem mnoha civilizací, počínaje Chetity a konče Otomany, které tu zanechaly oslnivé bohatství a odkazy.

Avšak přes dalekosáhlé starobylé kořeny je Turecko velmi moderním a rozkvétajícím státem. Turecká republika se zrodila z Otomanské říše roku 1923. Dnes patří mezi velké turistické atrakce miliónů Evropanů, kteří chtějí strávit prázdniny na písčitém pobřeží Středozemního moře. Velmi bohatou historií a pulzující kulturou oplývá město Istanbul. Za návštěvu stojí i skvěle zachovaná řecko-římská města jako např. Efesus či Pergamon. Na dobrodružnější povahy čeká Anatolijská plošina, erozí poznamenaná krajina Cappadocie a ruiny záhadné říše Chetitů.

 

Města a zajímavá místa Turecka : Van,
Bodrum/Halikarnassos, Istanbul, Izmir, Troja

 

Fotogalerie Turecko : Turecko - Istanbul

 

Cestopisy z Turecka : cestopisy

 


Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články