Thajsko

PattayaMěsto

Pattaya je velmi oblíbenou oblastí ve východním Thajsku, 150km jihovýchodně od Bangkoku. Známé pro velké množství go-go a pivních barů, ale také pro rozmanité množství rekreačních činností a sportů.

 

Hlavní pláže se těší velké oblíbenosti. Nabízí velké množství vodního vyžití včetně jízdy na vodních lyžích, projížďky na loďkách, potápění, surfování anebo jen rochnění a plavání k teplých vodách.

 

Krom množství muzeí, zahrad a svatých chrámových míst nabízí i formy modernějšího vyžití. Nespočet zoo, akvaparků a zábavních parků různě tematicky zaměřených umožňují strávit čas méně aktivním avšak velice relaxačním způsobem. Např. Zábavní park Tří království zaplňují pagody v čínském stylu, nástěnné malby a obrazy z čínského eposu San Guo Zhi. Kamenný park a Pattayaská krokodýlí farma se nacházejí 15 minut autem od centra Pattaye. Obsahuje exotické zoo a krokodýly, nádherný kamenný park a zahradu a konají se zde i ohňová a kouzelnická představení. Za návštěvu stojí Podmořský svět Pattaya, Institut pro mořský výzkum a přidružené muzeum či sloní vesnička, opičí výcvikové centrum nebo hadí show konaná v ulici Sukhumvit Road.

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články