Tanzanie

Doporučená doba návštěvy

Pro cestování do Tanzanie je rozumné se vyhnout zejména deštivému období a proto se doporučuje do země cestovat v období od června do září, kdy jsou i nejpříznivější teplotní podmínky.

Počasí

Na pobřeží Tanzanie je dlouhé období dešťů od března do května, které se částečně vrací v období od listopadu do ledna. Teploty se celoročně pohybují okolo 30º C.

Orientační ceny:

Ubytování v hotelu US$40-80

Jídlo v restauraci US$3-10

Láhev 1,5l vody US$ 0.60

Doprava

Do země létá hodně letů mezi Nairobi a Dar es Salaamem a mezi Zanzibarem a Nairobi a Mombasou, avšak letenky jsou drahé. Po zemi je možné využít častého autobusového spojení mezi Tanzanii a sousedními zeměmi. Pro cestu ze Zambie je nejlepší volbou železnice.

Vnitrostátní letecké služby jsou na dobré úrovni a pokud se vytvoří skupina, která naplní celé letadlo, i za rozumnou cenu. Během dne (přes noc je jízda zakázána) lze k dopravě využít autobusového spojení, nehodovost autobusů je ale vysoká. Toto riziko lze minimalizovat řízením vlastního vozidla, které si najmete v Dar es Salaamu. Na velkých jezerech lze k dopravě využít trajektů, to se ale vzhledem k špatnému technickému stavu plavidel důrazně nedoporučuje.

Rizika

Tanzanie je relativně bezpečnou zemí. Existuje určité riziko terorismu, proto je vhodné vyhnout se velkým skupinám lidí. V Dar es Slaamu je nebezpečí ozbrojených loupeží.

Aktuálně hrozí v oblasti Arusha na severovýchodě území nákaza horečkou Rift Valley Fever. Tato virová nemoc je přenášena komáry, kteří sáli na nakažených domácích zvířatech. Nemoc probíhá pod příznaky chřipky, ale cca v 1% případů se rozvine nebezpečná krvácivá horečka nebo meningoencefalitida. Očkování neexistuje, prevencí je důsledná ochrana přad komáry.

Svátky a zvláštní události

V Tanzanii se slaví následující svátky: Zanzibar Revolution Day (12. ledna), Chama Cha Mapinduzi Day (5. února, narozeniny Chama Cha Mapinnduzi), Good Friday, Velikonoční pondělí, Union Day (26. dubna, slavnost připojení Zanzibaru a Tanganiky v roce 1964), Svátek Práce (May 1), Saba Saba Day (7. července, oslava založeni Afričan National Union v roce 1954), Den nezávislosti (9. prosince), Vánoce, Mouloud, Id al-Fitr, Id al-Hajj (Id al-Adha).

Očkování

Žlutá zimnice - očkování doporučeno vzhledem k risiku nákazy očkování vyžadováno při příjezdu z oblastí výskytu žluté zimnice

Virová hepatitida typ A - očkování doporučeno

Virová hepatitida typ B - očkování se doporučuje v závislosti na délce, charakteru pobytu a chování cestovatelů

Břišní tyfus - očkování doporučeno

Tetanus - očkování nebo přeočkování doporučeno

Přenosná dětská obrna - očkování doporučeno u osob nad 30 let věku

Záškrt - doporučuje se uvážit očkování

Vzteklina - očkování doporučeno s přihlédnutím k místnímu risiku

Spalničky - Očkování doporučeno

Kurz

1 USD = 1 274.152 TZS

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články