Sýrie

Sýrie se nalézá na Blízkém Východě a sdílí hranice s Tureckem na severu, s Irákem na východě, Jordánskem a Izraelem na jihu a Libanonem na jihozápadě. Navíc její západní část omývá Středozemní moře.

Sýrie oplývá velmi bohatou historií a byla součástí území „kolébky civilizace“, což dokládá mnoho římských, řeckých či perských památek a odkazů. Damašek se navíc řadí mezi nejpůvodnější obydlená místa.

Na většině území se rozprostírají pouště, avšak pobřeží Středozemního moře, ba celý severozápad, je velmi bohatý na vegetaci. Lesy na severu pomalu přecházejí v oblast nádherných pláží lemujících pobřeží Středozemního moře.

Díky své pozici, kdy v minulosti mnoho národů a říší procházelo tímto územím za účelem prozkoumání a podrobení si vzdálenějších zemí, zde lze nalézt četné množství odkazů na mnohé kultury dřívějšího světa. Sýrie se stala křižovatkou obchodních cest mezi Středomořím, Indickým oceánem, Černým mořem a povodím řeky Nil. Po tisíciletí také kontrolovala tzv. „hedvábnou stezku“ do Číny, kdy právě hedvábí znamenalo důležitý obchodní artikl. Koho zajímá historie, ten si rozhodně nesmí nechat návštěvu Sýrie ujít.

 

Zajímavá místa a města Sýrie - Aleppo, Damašek, Homs, CRAC des CHEVALIERS, Palmyra 

 

Fotografie : Sýrie

 

Sýrie : cestopisy 

 

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články