Švýcarsko

Ticino (Tessin)Oblast

V tomto nejjižnějším kantóně Švýcarska se hovoří italsky, klima a atmosféra jsou středomořského charakteru.

Lugano, největší město v tomto regióně leží při úpatí San Salvatore při jezeru Lago di Lugano. Toto město patří k nejoblíbenějším cílům švýcarských dovolenek. Pěkná náměstí, budovy, palmy a dlouhá pobřežní promenáda vytvářejí půvab a charakter města. Ti, co se zajímají o umění a historii by si měli prohlédnout katedrálu San Lorenzo.

Město Locarno, při jezeru Lago Maggiore, se svými úzkými uličkami a pouličními kavárnami je mimořádně půvabné na jaře a v létě. Toto město leží v překrásném prostředí, jehož okolí je pokryté vinicemi a zahradami.

Do přenádherných a očarujících dědinek v okolí se dostanete pravidelně jezdícími autobusy. Kromě toho jsou v nabídce výletní jízdy k často idylickým horským přechodům Lukmanierpass, Furkapass a Oberalpass. Na dosah jsou také Miláno a Benátky. Na jezeře Lago Maggiore můžete podniknout výletní plavbu lodí. Při Brissagu leží dva ostrovy. Na větším z nich se nachází botanická zahrada se středomořskou vegetací.
Obdivovatelé přírody by měli navštívit región Bolle di Magadino, který se pyšní téměř nedotknutou, panenskou přírodou. V Meridě se nachází působivé paleontologické muzeum.

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články