Švédsko

 • ŠVÉDSKO

  ŠVÉDSKO
  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Při pouhé zmínce o této zemi se většině Evropanů vybaví sněhem pokryté vrcholky hor, losí stáda potulující se po rozlehlých, nádherně zelených lesích a dlouhé polární dny, kdy po celou noc nezapadá slunce. Švédsko je ale také moderní zemí spojovanou se jmény jako je ABBA, IKEA a Volvo.

  Především je ale Švédsko zemí neznámou. Tento skandinávský klenot s rozlohou dvakrát větší než Británie a zhruba odpovídající velikosti Kalifornie má pouhých devět miliónů obyvatel, takže si není nesnadné představit, jak ohromné prostory bez stálého osídlení nabízí zvědavým turistům.
  Švédská města jsou bezpečná a místní obyvatelé, byť na první pohled zdrženliví, velmi přátelští. Veřejná doprava je přesná, spolehlivá a neobyčejně levná. Jakmile opustíte moderní městské aglomerace, ocitnete se uprostřed nádherné krajiny plné borovicových a březových lesů, které často sahají daleko za horizont. Najdete tu ztichlá jezera plná křišťálově průhledné vody, která v létě lákají ke krátké koupeli, ale především neuvěřitelně čistý vzduch, který není na žádném jiném místě v Evropě.
  Jižní a západní pobřeží je lemováno množstvím skvělých pláží navštěvovaných turisty ze severně položených zemí. Nejen ti přijíždí obdivovat také jeden z přírodních divů - Stockholmské souostroví.
  Švédsko je zemí velkých možností a doslova rájem všech sportovně založených turistů, ale své si tu najde naprosto každý.
  Průvodce obsahuje 57 map a 20 stran barevné přílohy

  Formát 127 x 197 mm
  Vazba brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran 688
  Rok vydání 2004
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 788 Kč
  • Sleva: 158 Kč
  • Naše cena: 630 Kč

  Koupit

 • Švédsko - průvodce Lonely Planet

  Švédsko - průvodce Lonely Planet

  Dlouhé letní dny prosvětlující pulzující města, kde se mísí historie s moderním designem. Nad panenskou divočinou se chvěje polární žáře a v hlubokých lesích i u čistých jezer stojí malebné dřevěné domky. Objevujte s tímto zasvěceným a zkušeným průvodcem od Lonely Planet okouzlující Švédsko v celé jeho rozmanitosti.

  * - VYHLEDEJTE - inspirující itineráře, nejzajímavější místa a informace pro plánování vám pomohou připravit celou cestu
  * - VYDEJTE SE NA CESTU - využijte kapitol o aktivitách a vydejte se za polární kruh, plujte po kanálu Göta a na saních se psím spřežením projeďte Laponsko
  * - STYLOVĚ SE UBYTUJTE - od venkovských chat po přepychové hotely. Prostě ubytování pro každou kapsu
  * - OSLAVTE TO - vánoční trhy, slavnosti letního slunovratu a mnohé další, dosud neobjevené švédské události
  * - POZNEJTE - severské legendy, kulturu Sámů a moderní design: historické a kulturní souvislosti

  Speciální vazba pro extrémní namáhání, 356 stran

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 399 Kč
  • Sleva: 39 Kč
  • Naše cena: 360 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Švédsko - aktuální nabídka

Aktuální články