Španělsko

Costa BravaOblast

Costa Brava, neboli divoké pobřeží, je nejnavštěvovanější částí Španělska. Rozkládá se od Francouzských hranic až po město Blanes (cca 65 km od Barcelony). Města v této lokalitě nabízí nejen krásné koupání v moři, ale také spoustu historických památek, zajímavostí a turistických atrakcí - od vodního světa WATERWORLD až po vodní parky s delfíny, lachtany a dalšími zvířaty jako MARINELAND.

Největším města na Costa Brava je Lloret de Mar, obývá ho 30 000 stálých obyvatel. Je to velmi rušné turistické středisko s bouřlivým španělským nočním životem, zvuky malých skútrů proplétajících se kolem vás i po chodníku a více než 3000letou historií. Naleznete zde 7 km pláží, zříceninu hradu z 11. stol. a mnoho dalšího...

Dalším městem je Tossa de Mar, romantické městečko s 5 000 obyvatel. Naleznete zde obchůdky, kavárny, středověký hrad, pláže se zátokami.

Nejjižněji položené město je Blanes, pod ním začíná Costa del Maresme - 4 km pláží, zřícenina hradu nad městem, 100 m vysoká skála v moři, nádherná botanická zahrada a mnoho dalších památek.

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Španělsko - aktuální nabídka

Aktuální články