Slovinsko

 • Slovinsko - Kapesní průvodce

  Slovinsko - Kapesní průvodce

  Dušan Němec

  Kompletní řada kapesních průvodců je určena pro individuální turistiku i pro obchodní cesty, zejména vlastním automobilem. Knihy však poslouží také jako podklad pro výběr nejkrásnějších nebo nejzajímavějších destinací turistických zájezdů, najdete zde i kapitoly o umění, historii, přírodě apod. Tato řada vyniká především aktuálností a je doplněna o více než 100 internetových adres týkajících se Slovinska a regionů a jazykový slovníčkem s výslovností všech slov. Doplněna je samozřejmě zajímavými barevnými fotografiemi.

  formát knihy: 115 mm x 190 mm
  184 str. dvoubarevných
  20 str. plnobarevných
  Datum vydání: září 2003

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 149 Kč
  • Sleva: 15 Kč
  • Naše cena: 134 Kč

  Koupit

 • SLOVINSKO + DVD

  SLOVINSKO + DVD
  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Slovinsko je přes svou malou rozlohu a nevelký počet obyvatel – v současnosti jich zde žije kolem dvou miliónů – jedním z doposud značně opomíjených klenotů Evropy. Ačkoli je mnohými zahraničními návštěvníky dodnes spojováno s nepopulárním „Balkánem“, jeho kulturní a politické tradice jsou výrazně evropské. Dlouho se nacházelo pod silným vlivem Itálie a Maďarska, ale silně je tu cítit také vliv německého živlu.

  Po skončení první světové války se země dostala do nešťastného a nemilovaného svazku s dalšími balkánskými zeměmi a na dlouhá desetiletí byla ničena komunistickou ideologií. Na počátku devadesátých let dvacátého století se pak stala první zemí, která získala samostatnost.K osamostatnění došlo – také díky hlubokým demokratickým tradicím – v podstatě bez násilí.

  Slovinsko vyniká neobyčejně bohatou přírodou. Je to jedna z „nejzelenějších“ zemí evropského kontinentu, více než polovina jeho rozlohy je pokryta lesy. Je tedy jasné, že na své si tu přijdou zejména sportovně založení turisté, na které tu čekají skvostné trasy vedoucí mimo jiné kolem nádherných, panensky čistých jezer a starobylými vesnicemi plnými malebných kamenných domků. Proslulé jsou také krasové útvary s rozsáhlými podzemními jeskynními systémy a propadlými vodními toky – nejznámější jsou jeskyně Škocjan a Postojna. Milovníci lyžování a horských výprav jistě znají Julské Alpy s množstvím skvělých sjezdařských i běžeckých tratí.

  Pobřeží Slovinska je dlouhé pouhých čtyřicet sedm kilometrů, ale přesto nabízí dostatek příležitostí k příjemné a romantické dovolené. Najdete tu řadu půvabných vesniček, rušná letoviska – nejznámější je Portorož – ale také rušné, moderní přístavní město Koper. Stranou pozornosti velké části turistů leží východní část země s historicky neobyčejně významným městem Ptuj a druhým největším městem země Mariborem. Na východě na vás kromě malebné přírody čekají také lázeňská města Rogaška Slatina a Čatež. Na své si tu přijdou rovněž ti z vás, kdo si rádi pochutnají na sklence dobrého vína. Zdejší vinice se z velké části nacházejí přímo u hranic s Maďarskem. Několik velmi příjemných dnů je možné strávit také v stále více kosmopolitním hlavním městě Lublani známém svou barokní a „habsburskou“ architekturou.

  Slovinsko je země ostrých kontrastů a malých vzdáleností, bohaté kultury a rušné přítomnosti. Je to ideální cíl pro dobrodružné povahy i zájemce o poklidnou dovolenou na břehu moře.

  VYŠLO 4. 7. 2005  Formát 132 x 197 mm
  Vazba brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran 424
  Rok vydání 2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 648 Kč
  • Sleva: 130 Kč
  • Naše cena: 518 Kč

  Koupit

 • ALPY

  ALPY
  Francie, Itálie, Německo, Rakousko, Slovinsko & Švýcarsko

  Ke každému průvodci Rough Guides dodáváme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Alpy jsou nejvyšším a největším horským systémem Evropy, který zasahuje od Ligurského moře až po údolí Dunaje u Vídně. Jejich geologický vznik zapříčinilo alpínské vrásnění, které mimo jiné vyzdvihlo vrchol Mont Blanc až do nadmořské výšky 4807 metrů a učinilo z něj nejvyšší bod celé Evropy.

  Alpy mají rozlohu přibližně 220 000 km2 a v rámci tak obrovského území se dělí na množství horských masívů s nejvyššími vrcholy dosahujícími většinou nad hranici 3 000 metrů nad mořem. V současné době zasahují Alpy do sedmi států, což jsou směrem od západu Francie (Alpes), Itálie (Alpi), Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Německo (Alpen), Rakousko a Slovinsko (Alpe).

  DOTISK! Vyšel 7. února 2007.
  Formát 132 x 197 mm
  Vazba brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran 993 + 16
  Rok vydání 2003
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 898 Kč
  • Sleva: 180 Kč
  • Naše cena: 718 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články