Rusko

 • UralHory a pohoří

  Jižně od Severního ledového oceánu se rozprostírají 2 vegetační pásma - tundra a tajga. Společně pokrývají 1/4 pevniny severní polokoule. Od severu k jihu jí prochází pohoří Ural, více než 2 000 km dlouhý hřeben hor.

 • MoskvaMěsto

  Moskva se nachází uprostřed evropské části Ruska, v mělkém údolí stejnojmenné řeky, která se zde stéká s řekou Jauzou. Při pohledu na mapu je vidět, jak město vyrůstalo v soustředěných kruzích starobylé pevnosti Kremlu.

 • PuškinMěsto

  Nedaleko Sankt Petěrburgu se nalézají významné paláce, například bývalé Carskoje Selo v Puškinu. Pochází z 18. století a byl postaven pro carevny, především pro Kateřinu Velikou. Název Puškinovo nese na počest známého ruského spisovatele.

 • VladivostokMěsto

  Přístavní město a námořní základna Tichého oceánu. Před 2. světovou válkou byl Vladivostok vzkvétajícím obchodním centrem Ruska, což se po válce změnilo. V letech 1958 až 1990 bylo město uzavřené všem návštěvníkům. Polohou je Vladivostok srovnáván s americkým San Franciscem, a to díky malebným kopcům a návrším, z nichž se naskytne nádherný výhled na moře.

 • Rudé náměstíPamátka

  Už za zdí Kremlu najdete několik významných náměstí, například Rudé náměstí s chrámem Vasilije Blaženého a mauzoleem V. I. Lenina.

Zpět

Pošlete nám tip na zajímavé místo

form1_Pošlete nám tip na zajímavá místa
 1. * Povinné pole

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články