Polsko

 • Polské BeskydyHory a pohoří

  Polské Bieszczady hraničí na jihu se slovenskými Bukovskými vrchy. Beskydy leží na území vojvodství krosnienskioho a jsou zahrnovány do tzv. Východních Beskyd.

 • Gdaňsk, Gdyně a SopotyMěsto

  Gdaňsk, Sopoty a Gdyně tvoří tzv. trojměstí, mezi těmito městy jezdí každou chvíli vláček se spoustou zastávek.

 • KrakowMěsto

  Krakow byl zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V Polsku se traduje, že zemi hrozí nebezpečí a blíží se zlé časy, pokud slavný zvon Sigismung na krakowském Wawelu mlčí. Staré pověsti tvrdí, že zakladatel města byl kníže Krak, který zbavil zdejší obyvatele draka žijícího v jeskyni Smocza Jama pod Wawelskou skálou. Na tomto místě pak nechal postavit první hradiště.

 • VaršavaMěsto

  Varšava je hlavním městem Polska již od r. 1611, kdy král Zikmund III. Vasa přenesl do Vařšavy královský dvůr. Během 2. světové války bylo město zničeno, takže muselo být vybudováno znovu i se svým historickým jádrem. Výstavba nové Varšavy po válce probíhala za pomoci Sovětského svazu. Jako "dar národů SSSR" je označována také nejviditelnější budova ve městě, 240 metrů vysoký Palác vědy a kultury. Protože svou architekturou připomíná Stalinovy moskevské mrakodrapy, bývá místními nazýván "Stalinova pomsta".

 • Mazurská jezeraOblast

  Mazurská jezera můžete navštívit u severních hranic Polska. Na malém prostoru se nachází více jak 4 000 jezer. Některá z nich jsou propojena uměle vybudovanými kanály. Mezi jezery najdete také obří jezero Šňardvy (rozloha 114 km2) a Mamry (rozloha 105 km2). Region je bohatý na ptactvo, pro které zde existují rezervace(známý je např. ostrov kormoránů).

 • Příroda PolskaOblast

  Pokud máte rádi polskou přírodu, můžete se vypravit do několika krásných a zajímavých pohoří.

Zpět

Pošlete nám tip na zajímavé místo

form1_Pošlete nám tip na zajímavá místa
 1. * Povinné pole

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články