Peru

 • Peru

  Peru

  Putování kolem center dávné civilizace pěšky, letadlem a na kole

  Květa a Jan Mojžíšovi

  Kniha vás provede nejznámějšími památkami Peru - Macu Picchu, Cuzco, Pisaq. Seznámíte se s krásnou a pestrou krajinou, zajímavými lidmi. Projdeme si i velká města Limu, Arequipu a projedeme se lodí po jezeře Titicaca. Na kolech se nám podařilo přejet hřeben And. Obdivovali jsme těžký život horalů, který kontrastoval se životem ve městech. Kniha je doplněná fotografiemi, které pomáhají v utvoření si lepší představy o životě v Jižní Americe. Úžasná architektura Inků, kteří po sobě nezanechali žádné písemné památky, kontrastuje s koloniální architekturou španělských kolonizátorů.

  brožovaná vazba
  formát knihy: 148 mm x 210 mm
  128 str. plnobarevných
  Datum vydání: leden 2007

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 235 Kč
  • Sleva: 212 Kč
  • Naše cena: 23 Kč

  Koupit

 • Setkání se smrtí

  Setkání se smrtí
  Kniha zaujme čtenáře od prvních stránek. Nejen proto, že jde o atraktivní tematiku, jakou bezesporu horolezectví je, ale i tím, jak sugestivně dokázal autor vylíčit sílu přátelství v mezní situaci a svoje pocity v boji o přežití při sestupu západní stěnou Siula Grande v Andách. Joe Simpson dokázal z hlediska vysokohorského horolezectví skoro nemožné. Se zlomenou nohou, opuštěný, obklopen ledovými stěnami, ovlivněn halucinacemi – hladový a žíznivý se doplazil do základního tábora. Spolu s ním prožíváme vteřinu za vteřinou jeho dilema – žít – vzdát se, žít – vzdát se, vzdát se – žít. Pevná vůle a odhodlání nevzdat se v podmínkách sebekrutějších dokázala, že život zvítězil. Četba tohoto zdánlivě prostého a neokázalého příběhu o hrdinství je povzbuzením pro každého člověka při překonávání překážek v jeho vlastním životě.

  Joe Simpson je zkušený horolezec; po promoci na Edinburgské univerzitě, kde studoval angličtinu a filozofii, se rozhodl věnovat pouze horolezectví. Vedle prvovýstupu v Peru byl také členem expedice, která úspěšně vystoupila na předtím nezlezené štíty Karakoramu. Nedávno se začal věnovat plachtění padákem a v roce 1988 chtěl s jeho pomocí sestoupit s vrcholu hor v Kulu Himaláji. Je nadšeným členem organizace Greenpeace a zúčastnil se protestů horolezců v Británii, Německu a Rakousku. Kniha Setkání se smrtí získala v roce 1989 cenu NCR za literaturu faktu a cenu Boardman Tasker. Dílo se dočkalo mezinárodního uznání a bylo přeloženo do dvou desítek jazyků.

  DOTISK VYŠEL 8. 2. 2006

  Formát     130 x 200 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     192
  Rok vydání     2006
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 228 Kč
  • Sleva: 46 Kč
  • Naše cena: 182 Kč

  Koupit

 • Plavby "sebevrahů"

  Plavby
  Heyerdahl, Bisschop, Ingriš

  Na balsových vorech napříč Tichým oceánem s komentářem M. Zikmunda a doslovem M. Stingla.
  Úspěšná plavba voru Kon-Tiki inspirovala další mořeplavce. Mezi ně patřil i Eduard Ingriš. V rodném Československu slavný dirigent a skladatel, autor nesmrtelné písně Teskně hučí Niagara. Před únorem 1948 Československo opustil a z bohatého skladatele se stal chudý emigrant. V Peru postavil po vzoru přítele Thora Heyerdahla vor Kantuta a přeplul Pacifik. Podnikl několik filmařských výprav do Amazonie. Byl prohlášen za mrtvého a opět vzkříšen. S taktovkou v ruce stanul před Národním symfonickým orchestrem v Limě a dirigoval koncert, který se stal historicky prvním televizním vysíláním peruánské televize. Za podobné činy se lidé stávají národními hrdiny. V Peru se jeho jméno dostalo do školních učebnic. V rodné zemi se díky politické situaci nesmělo dlouhá desetiletí vyslovovat.Kniha Plavby „sebevrahů“ je poutavou rekapitulací plaveb Thora Heyerdahla, Erika de Bisschopa, Williama Willise a především Eduarda Ingriše, s trochou nadsázky řečeno „skutečně žijícího“ Járy Cimrmana.
  U představení knihy stálo v Domě knihy Kanzelsberger v Praze 11. února 2004 v 11.00 hodin 11 osobností
  Nechyběli: manželka Eduarda Ingriše Nina Ingrišová, Dr. Miloslav Stingl, Petr Horký, Martina Vrbová, Vladimír Kroc, Michal Podzimek, Tomáš Tureček, Mojmír Maděrič, …......

  Formát 162 x 229 mm
  Vazba pevná vazba s přebalem
  Počet stran 216
  Rok vydání 2004
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 298 Kč
  • Sleva: 60 Kč
  • Naše cena: 238 Kč

  Koupit

 • PERU bez DVD

  PERU bez DVD
  Výprodej starší verze za speciální cenu!

  Odborná, vysoce aktuální kniha, sepsaná nezvykle citlivě a s respektem k lidem a kultuře původních obyvatel země.

  Turistický průvodce řady Rough Guides je užitečný kapesní průvodce po jedné z nejúchvatnějších zemí na světě, ve kterém najdete především:

  Základní informace - doprava, víza, pojištění, komunikace, klíma .. .
  Srozumitelný popis všech významných památek, inckou pevností Machu Picchu počínaje a nejvýše položenou železnicí konče.
  Aktuální přehled hotelů, ubytoven, pouličních jídelen i restaurací, včetně výběru nejživějších nočních podniků v celé Jižní Americe.
  Praktické rady v oblasti sportovního využití, včetně adrenalinových sportů, jako je rafting a turistika v Amazonském pralese.
  Odborný výklad popisující peruánskou kulturu, historii a stručný nástin problematiky původních indiánských kmenů.
  Barevné fotografie a více než 50 map. Zvláštní ocenění si zaslouží kapitoly věnované Amazonii. 16 stran barevné přílohy
  Bonus tvoří multimediální DVD.


  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress  Formát     132 x 197 mm
  Vazba     brožovaná vazba lepená i šitá
  Počet stran     560
  Rok vydání     2004
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 598 Kč
  • Sleva: 499 Kč
  • Naše cena: 99 Kč

  Koupit

 • PERU + DVD

  PERU + DVD
  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Turistický průvodce řady Rough Guide je v současnosti nejobsáhlejší příručkou pro cestování po Peru, jedné z nejúchvatnějších zemí světa.
  Odborná, vysoce aktuální kniha, sepsaná nezvykle citlivě a s respektem k lidem a kultuře původních obyvatel země. Najdete v ní srozumitelný popis všech významných památek, inckou pevností Machu Picchu počínaje a nejvýše položenou železnicí na světě konče.
  Nechybí aktuální přehled hotelů, ubytoven, pouličních jídelen i restaurací, včetně výběru nejživějších nočních podniků v celé Jižní Americe ani praktické rady v oblasti sportovního vyžití, včetně adrenalinových sportů, jako je rafting a turistika v Amazonském pralese.
  Nabízí odborný výklad popisující peruánskou kulturu, historii a stručný nástin problematiky původních indiánských kmenů. Zvláštní ocenění si zaslouží kapitoly o Amazonii.
  Přináší barevné fotografie a více než 50 map.
  Bonus tvoří multimediální DVD.

  Aktualizované druhé vydání vyšlo 22. 2. 2007.

  Vážení cestovatelé a čtenáři turistického průvodce po Peru,
  redakce Nakladatelství JOTA se omlouvá za nepravdivou informaci, která se objevila v našem svazku v kapitole Základní informace a týká se vízové povinnosti pro české cestovatele. Správná informace zní takto:
  Držitelé cestovních pasů ČR nepodléhají v případě turistických cest vízové povinnosti. Peruánská republika zrušila vízovou povinnost pro turistické cesty českých občanů s účinností ode dne 9. 10. 2003.
  Děkujeme za pochopení.  Formát 132 x 197 mm
  Vazba brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran 587 + 24
  Rok vydání 2007
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 788 Kč
  • Sleva: 158 Kč
  • Naše cena: 630 Kč

  Koupit

 • Peru - průvodce Lonely Planet

  Peru - průvodce Lonely Planet

  Vydejte se po prastarých inckých stezkách k magické pevnosti Machu Picchu, nechte se okouzlit barevnými trhy horských oblastí, naslouchejte hlasům divočiny v pralesích Amazonie. Peru je jedinečná země, která může být inspirací pro každého. Vypravte se tam s tímto nepřekonatelným průvodcem z proslulé edice Lonely Planet.

  * Naplánujte si svoji cestu – pomůže vám kapitola o nejlepších trasách a mnoho přehledných map
  * Praktická doporučení kde se ubytovat a najíst při cestování s jakýmkoli rozpočtem
  * Aktualizované informace o dopravě, cenách a vstupech
  * Barevná příloha o nejzajímavějších místech,/li>
  * Slovníček nejpoužívanějších slov a frází ve španělštině

  Speciální vazba pro extrémní namáhání, 460 stran

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 499 Kč
  • Sleva: 49 Kč
  • Naše cena: 450 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články