Panama

 • Plavby "sebevrahů"

  Plavby
  Heyerdahl, Bisschop, Ingriš

  Na balsových vorech napříč Tichým oceánem s komentářem M. Zikmunda a doslovem M. Stingla.
  Úspěšná plavba voru Kon-Tiki inspirovala další mořeplavce. Mezi ně patřil i Eduard Ingriš. V rodném Československu slavný dirigent a skladatel, autor nesmrtelné písně Teskně hučí Niagara. Před únorem 1948 Československo opustil a z bohatého skladatele se stal chudý emigrant. V Peru postavil po vzoru přítele Thora Heyerdahla vor Kantuta a přeplul Pacifik. Podnikl několik filmařských výprav do Amazonie. Byl prohlášen za mrtvého a opět vzkříšen. S taktovkou v ruce stanul před Národním symfonickým orchestrem v Limě a dirigoval koncert, který se stal historicky prvním televizním vysíláním peruánské televize. Za podobné činy se lidé stávají národními hrdiny. V Peru se jeho jméno dostalo do školních učebnic. V rodné zemi se díky politické situaci nesmělo dlouhá desetiletí vyslovovat.Kniha Plavby „sebevrahů“ je poutavou rekapitulací plaveb Thora Heyerdahla, Erika de Bisschopa, Williama Willise a především Eduarda Ingriše, s trochou nadsázky řečeno „skutečně žijícího“ Járy Cimrmana.
  U představení knihy stálo v Domě knihy Kanzelsberger v Praze 11. února 2004 v 11.00 hodin 11 osobností
  Nechyběli: manželka Eduarda Ingriše Nina Ingrišová, Dr. Miloslav Stingl, Petr Horký, Martina Vrbová, Vladimír Kroc, Michal Podzimek, Tomáš Tureček, Mojmír Maděrič, …......

  Formát     162 x 229 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     216
  Rok vydání     2004
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 298 Kč
  • Sleva: 60 Kč
  • Naše cena: 238 Kč

  Koupit

 • STŘEDNÍ AMERIKA + DVD

  STŘEDNÍ AMERIKA + DVD
  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  BELIZE, GUATEMALA, HONDURAS, KOSTARIKA, NIKARAGUA, PANAMA, SALVADOR

  Průvodce Rough Guide Střední Amerika je v současnosti nejúplnější turistickou publikací věnovanou této pozoruhodné oblasti. Zájemci o cestování po mnohých dosud turisticky nepříliš zatížených lokalitách v něm najdou vše potřebné jak k poznávání nepřeberných přírodních zvláštností i fascinující předkolumbovské historie zemí střední Ameriky, tak k ubytování, stravování a zábavě. Rough Guide již tradičně přináší zasvěcený výklad historie. Nabízí například popis všech významných pozůstatků vlády starých Mayů, historii jejich střetu s evropskou civilizací i obraz současné mayské existence v rámci středoamerických zemí.

  Cestovatelé dostanou rovněž dostatek informací o současnosti střední Ameriky včetně ekonomiky, aktuální politické situace a bezpečnostních opatření v rizikových oblastech.

  Průvodce také obsahuje podrobné údaje o cenách a kvalitě turistických zařízení a praktické rady pro veškeré aktivity — od pozorování fauny a flóry mlžného lesa až po potápění v karibské oblasti. Probouzející se turistický průmysl v zemích, které byly v minulosti zmítané nejrůznějšími konflikty, navíc poskytuje vysoký standard za příznivé ceny. Součástí publikace jsou mapy a plány všech regionů stejně jako barevná fotopříloha mapující krásy střední Ameriky.

  VYŠLO 7. 7. 2005
  Formát 132 x 197 mm
  Vazba brožovaná šitá i lepená
  Počet stran 928
  Rok vydání 2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 1098 Kč
  • Sleva: 220 Kč
  • Naše cena: 878 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články