Norsko

Chcete se zamilovat na celý život?Žádný problém.Navštivte Norsko a máte je pod kůží.

Poblíž Bodø si sednete na lavičku v kempu a pozorujete hladinu fjordu, který je právě v přílivu. Za chvíli se objeví rackové, kteří krouží nad hejny ryb a pilně je loví. Když si skočíte pro prut, můžete to zkusit také a tresku určitě vytáhnete, i když rybářský "cajk" držíte v ruce poprvé. Blíží se večer na rozmezí června a července a pokud jste odešli, nezapomeňte se vrátít kolem třiadvacáté hodiny. To už vás slunce přesvědčí, že v tuto dobu nezapadá. Vytvoří pro vaše oči neskutečnou scenérii barev a stínů, obrazy, o kterých jste snili.

Zítra možná vyjedete na svartizenský ledovec a když se vrátíte, naplánujete si další cestu na sever. Narvik, Tromsø, Hammerfest, Lakselv, Tana bru, Kirkenes.... Nebo pojedete na Lofoty?

Města a zajímavá místa Norska : olympijská hala v Hamarukrálovský palácOslo z moře, Vigelandův park, ledovec Svartisen, Geiranger , Muzeum vikingských lodí v Oslu, běžci na Holmenkollen, dvorana před radnicí, muzeum Framu, muzeum Kon - Tiki, pevnost Akershus, pohled z vrcholu věže můstku na Holmenkollen, promenáda Aker Brygge, Radnice v Oslu, ulice Karl Johans Gate

Fotogalerie Norska : fotografie

Cestopisy z Norska : cestopisy

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Norsko - aktuální nabídka

Aktuální články