Niger

 • Sahara

  Sahara
  Cestovatel a dobrodruh Michael Palin obeplul při svých dlouhých cestách skoro celý svět, ale patrně největší výzvou pro něj byla cesta zatím poslední, při níž za devadesát devět dní překonal saharskou poušť. Během cesty mu Sahara odkryla nikoli prázdnotu nekonečných písečných dun, ale bohatou a rozmanitou směsici kultur a krajin s dlouhými dějinami civilizace, obchodu a řemesel.

  Jeho dobrodružství začíná i končí na kdysi stabilním, dnes však nejistém území Velké Británie Gibraltaru. Palin přeplul přes Gibraltarský průliv do Maroka, odkud se vydal napříč mohutným pohořím Atlas. Několik dní strávil v kamenitých nepřátelských pustinách západního Alžírska, pak zamířil na jih, do Mauritánie, kde objevil posvátné město napůl zaváté pískem a jeho cesta se zkřížila i s rallye Paříž-Dakar. Z Dakaru vyrazil po železnici do srdce Mali k největší hliněné stavbě na Zemi a k mohutnému Nigeru, po němž se doplavil až k legendárnímu městu Timbuktu. Putoval i pěšky s kočovnými pastevci a na velbloudu Tuaregů se vezl přes Nigerskou republiku, zdolal pohoří Ahaggar a odletěl k alžírským ropným polím. Nakonec se vydal na průzkum Libye a ohromujících ruin starověkého Tunisu.

  NOVINKA ! Vyšlo 15. 2. 2006

  Formát     187 x 265 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     256
  Rok vydání     2006

  Palin, Michael

  Michael Palin se proslavil zejména Monty Pythonovým létajícím cirkusem. Mezi televizní pořady, za něž si také vysloužil uznání, patří mimo jiné dva dokumentární filmy pro cyklus BBC Great Railway Journeys (Velké vlakové cesty). Do knižní podoby zpracoval své čtyři velmi úspěšné cestopisy: Around the World in 80 Days (Cesta kolem světa za 80 dní), Pole to Pole (Od pólu k pólu), Full Circle (Kolem dokola) a Hemingway Adventure (Hemingwayovo dobrodružství).
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 598 Kč
  • Sleva: 120 Kč
  • Naše cena: 478 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články