Německo

 • Bodamské jezeroJezero

  Německy se nazývá Bodensee (odvozeno od jména starého císařského zámku). Leží na jihu Německa, na západě Rakouska a na severovýchodě Švýcarska. Je největším jezerem v Rakousku a v Německu a 2. největším jezerem ve Švýcarsku.

 • BerlínMěsto

  Berlín je městem a zároveň i spolkovou zemí Spolkové republiky Německo. Hlavním městem Německa se stal roku 1991 a od sjednocení Německa patří Berlín k největším městům v Evropě.

  Berlín leží na severovýchodě Německa, zhruba 70 km od hranic s Polskem, je obklopen spolkovou zemí Braniborsko. Městem protéká řeka Spréva, vodní plochy (jezera) tvoří 6,6 % celkové plochy; mimo mnoha parků a zelených ploch se na území města nachází i lesní porosty.

  Vzdálenost Berlín–Praha činí kolem 350 km. Cesta vlakem trvá necelých pět hodin, cesta letadlem kolem 40 minut.

 • HamburgMěsto

  Hamburg je druhé největší město Německa, také největší přístav a jedna z městských spolkových zemí Německa. Hamburg leží na dolním toku Labe při ústí do Severního moře a v r. 2001 měl již 2 428 mostů. Dodnes je jedním z devíti německých měst, která se označují za hanzovní. Pro svůj význam v námořní dopravě a obchodě bývá nazýván „Tor zur Welt“, tj. „Brána do světa“.

 • HannoverMěsto

  Je to hlavní město spolkové země Dolní Sasko (Niedersachsen). Nachází se na řece Leine a je významným centrem průmyslu, obchodu a služeb v Německu. Město je známé také jako hostitel světové výstavy EXPO 2000. Každoročně se zde koná celá řada významných veletrhů - mezi nejznámější patří počítačový veletrh CeBIT a Hannover Messe.

 • MnichovMěsto

  Mnichov je druhým nejoblíbenějším městem v Německu. Když se projdete po městě jistě spatříte muže v kožených kalhotách popíjející v hospůdkách pivo, přikusujíc k tomu klobásu a vyhrávání dechovky - a to nemusíte přijet jen během Oktoberfestu.

  Většinu památek neleznete na levém břehu řeky Isar. Z hlavního nádraží se do historického centra Mnichova dostanete pěšky cca za 15 minut.

Zpět

Pošlete nám tip na zajímavé místo

form1_Pošlete nám tip na zajímavá místa
 1. * Povinné pole

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články