Německo

Doporučená doba návštěvy

Jelikož je zde chladno i v létě (prům. teplota 17°C) je vlastně jedno v kterou dobu Německo navštívíte...

V každém roční období má pro Vás tato země připravené krásné scenérie, festivaly, trhy, památky, atd.

Doporučuji navštívit Německo v období Vánoc, kdy je zde sice mnoho turistů i místních Němců, ale návštěva jistě stojí za to...vůně cukroví, perníku, klobásek, místních specialit a horkých nápojů nebo horkých madlí či překrásná výzdoba Vás prostě dostane do té správné vánoční atmosféry.

Počasí

Severní část země má přímořské podnebí s nepříliš teplým létem (průměrná teplota 17 °C) a mírnou, deštivou zimou s průměrnou teplotou v lednu kolem 0 °C. Východní část představuje přechod od přímořského ke kontinentálnímu podnebí, např. Berlín má v zimě průměrnou teplotu -1 °C, v létě 18 °C. Směrem do vnitrozemí se zvětšuje rozdíl mezi zimou a létem, zvláště ve středoněmeckých vrchovinách. Nejteplejší jsou chráněná údolí a nížiny.

Orientační ceny:

Ceny se liší, v každém městečku nebo vesnici mají ceny trošku jiné. Záleží také na období, ve kterém jste zde na dovolené a také na příležitosti a druhu zakoupeného zboží....

Ceny ale nejsou o tolik vyšší než u nás v ČR. Dokonce spoustu věci nakoupíte v Německu mnohem levněji.

Doprava

Letecky

Do Německa lze cestovat pravidelnými linkami, do Berlína, Düsseldorfu, Frankfurtu nad Mohanem, Mnichova, Hamburku, Hannoveru, Kolína nad Rýnem a Stuttgartu z pražského letiště v Ruzyni. Spoje létají denně, do Frankfurtu nad Mohanem i několikrát denně.

 

Po železnici

Do Německa jde přicestovat spoji z českých měst. Jet můžete například do Berlína, Mnichova, Norimberku. Vlaky jezdí několikrát denně, a to přímé spoje i spoje s přestupy. Vzhledem k vysokým cenám drah je výhodnější zakoupit si zpáteční jízdenku přímo v České republice.

Autem

Je to nejpohodlnější způsob dopravy, někde Vás mohou zastihnout na dálnici delší zácpy, které ovšem lze přežít:) Nezapomeňte u sebe mít řidičský průkaz, nejlépe mezinárodní, pak technický průkaz auta. Cestovní pas nepotřebujete, přes hranice přejedete na platný občanský průkaz.

Rizika

Nehrozí žádná větší rizika. Dávat pozor si musíte akorát na kapsáře, kteří se vyskytují ve všech zemích hlavně u turistických památek a rekračních center.

Svátky a zvláštní události

1. leden (Nový rok) Neujahr

Velký pátek Karfreitag

Velikonoce (neděle po prvním úplňku na jaře) Ostersonntag

Velikonoční pondělí Ostermontag

1. květen Svátek práce Maifeiertag, Erster Mai, Tag der Arbeit

Nanebevstoupení Páně (čtvrtek, 40. den od Velikonoc) Christi Himmelfahrt

Svatodušní svátky

Letnice (neděle, 50. den od Velikonoc) Pfingstsonntag

Svatodušní pondělí Pfingstmontag

3. říjen Den německé jednoty (Tag der deutschen Einheit) - výročí znovusjednocení Německa roku 1990

25. prosinec 1. svátek vánoční (Erster Weihnachtsfeiertag)

26. prosinec 2. svátek vánoční (Zweiter Weihnachtsfeiertag)

Další informace

Údolí Rýna mezi městy Bonn a Mainz je romantické a stojí za vidění.

Na přítoku Rýna leží Frankfurt am Main (krásné město s Dómem sv. Bartoloměje, nádherným náměstím a dalšími památkami, výborně a draze se zde nakupuje). Na jihovýchodě je pak známý Nürnberg (památky: Císařský hrad, zajímavé městské brány, muzea).

Ve východní části středního Německa najdete Lipsko se zajímavými muzei a Drážďany s obrazárnou Zwinger, katedrálou, muzei.

Bavorský Mnichov má krásné historické centrum s radnicí, obrazárnu Alte Pinakothek a další zajímavá muzea.

Bayerische Wald spolu s německou částí Šumavy tvoří chráněnou krajinnou oblast.

Bodamské jezero při švýcarské hranici a jeho okolí je další rekreační oblastí, která stojí za návštěvu.

Očkování

Zvláštní očkování není žádné nutné, stačí pouze klasické očkování proti tetanu, klíšťové encefalitidě, popřípadě hepatitidě A.

Kurz

28,595 Kč/ Euro

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články