Mexiko

 • Zapomenuté výpravy

  Zapomenuté výpravy
  Kniha zahrnuje reportáže o výpravách československých občanů do nejrůznějších zemí světa, které byly ve své době výjimečné, ale které už dnes zavál čas. Zapomenuté výpravy jsou unikátní tím, že ještě žije převážná část účastníků expedicí a může podat svědectví. Myšlenky a poznání moudrých cestovatelů zaniknou jejich skonem jednou provždy! Proto je snad i naší povinností zachovat jejich svědectví o lidech své doby v tištěné podobě.

  Proč vlastně lidé jezdí na expedice? Jací lidé na ně jezdí? Jaké jsou jejich osudy? Co tam hledají? Co tam prožívají? Co si tím dokazují? Jaké otázky si kladou tady a tam? Jaké jsou odpovědi a jaký je praktický přínos pro ně samotné, jaký pro veřejnost jejich národa či celosvětový? Jaká jsou svědectví o dané zemi, lidech a tamních mravech? Jak se proměňují národy a země v čase? A jak se proměnili oni sami? Jaké byly jejich tužby a přání? Jaká následná životní realita?Kam došla ta, která země od doby expedice po dnešek - Je člověk opravdu „lepší“…? Jak obstává styl života středoevropanů v porovnání s domorodci? Měli by se oni učit od nás, anebo spíše my od nich?

  VYŠLO 23. 11. 2005

  Formát     160 x 230 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     368
  Rok vydání     2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 328 Kč
  • Sleva: 66 Kč
  • Naše cena: 262 Kč

  Koupit

 • MEXIKO

  MEXIKO
  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Průvodce Mexikem nabízí cestovatelům ucelenou charakteristiku rozmanité mexické krajiny, měst, městeček i vesnic, vyčerpávající přehled turistických atrakcí a krajinných zajímavostí, podrobný vhled do historie i kultury regionu a mnoho dalších užitečných informací.

  V knize dále najdete přehledné seznamy a ohodnocení ubytovacích a stravovacích zařízení, klubů, turistických kanceláří, cestovních agentur i půjčoven automobilů.

  Pro milovníky vodních i jiných sportů budou přínosné informace o možnostech zapůjčení si sportovního vybavení nebo například o potápěčských kurzech.
  Obdivovatele přírody pak jistě potěší zmínky o místech vhodných pro pozorování obrovských kytovců připlouvajících pravidelně k mexickému pobřeží.

  Text je doplněn mapami jednotlivých oblastí regionu – celkem 71 map, plánky měst a pěknými fotografiemi na 24 stranách.  Formát 127 x 197 mm
  Vazba brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran 904
  Rok vydání 2003
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 898 Kč
  • Sleva: 180 Kč
  • Naše cena: 718 Kč

  Koupit

 • Mexiko - průvodce Lonely Planet

  Mexiko - průvodce Lonely Planet

  Připijte si proslulým nápojem z agáve ve městě tequily nebo se ponořte do azurových vod na bílých plážích poloostrova Yucatán. Tento aktualizovaný průvodce vás provede celým Mexikem od aztéckých a mayských chrámů přes tropické pralesy a pozoruhodné pouště až k nejvyšším horským štítům.

      * nejlepší místa pro pozorování divočiny, trekking v džungli, lenošení na pláž.
      * detailní údaje o národních parcích a přírodních rezervacích
      * aktualizované informace o dopravě a hraničních přechodech
      * praktická španělská slovíčka, mexický slang
      * přehled ubytování pro cestovatele s jakýmkoli rozpočtem

  Speciální vazba pro extrémní namáhání, 1002 stran

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 899 Kč
  • Sleva: 89 Kč
  • Naše cena: 810 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články