Malawi

Malawi, oficiálním názvem Malawská republika, je vnitrozemský stát v severovýchodní části Afriky. Jednu pětinu území tvoří jezero Malawi (zvané také Nyasa). které se rozkládá na východě a jehož část patří Mozambiku. Na ploše o rozloze 118 000 km² žije 14 milionů lidí.

Většina území je tvořena 1 000 – 1 500 m vysokými náhorními plošinami, ze kterých vystupují různé vrchy a pohoří, jako například Mulanje.

Hlavním městem země je Lilongwe, ale největší je na jihu ležící Blantyre.

Ve třech národních parcích, Vwaza, Nyika a Liwonde, se můžete zúčastnit safari, při kterém se můžete setkat se slony, hrochy, krokodýly, leopardy, zebrami, buvoly a dalšími divokými zvířaty.

Malawi má díky své nevýhodné pozici znemožněn jakýkoliv obchod, do země nevedou téměř žádné silnice nebo železnice. S 160 USD HDP patří země k těm nejchudším. Jenom v letech 1995 a 1996 si musela půjčit u Světové Banky 192 milionů USD. Jedinými významnými vyváženými produkty jsou tabák a čaj.

Země není příliš bohatá na nerostné suroviny, minimálně je rozvinutý zpracovatelský průmysl, země se orientuje hlavně na zemědělskou produkci: pěstování kukuřice, rýže, bavlny.

Hlavními obchodními partnery jsou JAR, Zambie, Indie, Japonsko, USA.

Zajímavá místa a města Malawi : Malawi, Blantyre, Lilongwe, Národní park Kasungu, Národní park Liwonde

Fotografie : Malawi 

Malawi : cestopisy 

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články