Malajsie

Doporučená doba návštěvy

Prakticky po celý rok.

Počasí

V Malajsii panuje tropické počasí, po dobu celého roku je vlhko a vedro. Teploty zřídkakdy klesnou pod 20°C dokonce i v noci. Během se šplhají až ke 30 °C. Vlhkost dosahuje až 90%. Nejvlhčím obdobím je rozmezí září až prosince ve východní části země a mezi říjnem a únorem na západě. Většina dešťů netrvá dlouho, ale zato jsou velmi vydatné.

 

Předpověď počasí v Kuala Lumpur

Předpověď počasí v George Townu

Předpověď počasí v Bintulu

Orientační ceny:

Průměrné ceny za ubytování:

nižší třída: 30-75 RM

vyšší třída: 200-300 RM

Průměrné ceny za stravu:

jednoduché pokrmy: 11-15 RM

vydatnější pokrmy a speciality: 35-55 RM

láhev vody: 0.95 RM

láhev piva: 11.00 RM

1l benzínu: 1.90 RM

krátká cesta taxi: 15 RM

Doprava

Většina letů je směřována na mezinárodní letiště v Kuala Lumpur. Z Amsterodamu nebo Vídně odlétají lety do Bangkoku, odkud je přímé spojení s Kuala Lumpur.

Nejlevnějším způsobem dopravy po Malajsii je autobus. Každé město má svůj autobusový terminál a zprostředkovávají spojení i s odlehlými místy země. Většina autobusů je pohodlná a klimatizovaná. Vlaková doprava se v rychlosti nemůže rovnat autobusové. Existuje několik cestovních tříd: od klimatizovaných vozů, spacích vozů až ke klasickým vozům s obyčejnými sedadly. Na Borneu se často využívá vodních toků.

Rizika

Malajsie patří k bezpečným zemím. Vyskytují se však problémy s ilegálními přistěhovalci z Indonésie, kteří se stávají zdrojem pouliční kriminality. Doporučuje se ohlídávat své doklady, které jsou velmi žádané na černých trzích.

Svátky a zvláštní události

leden - Hari Raya Qurban, leden - Čínský Nový rok, 31.1. - Awal Muharraram (Maal Hijrah), 11.4. - Narození proroka Mohameda, 1.5. - Svátek práce, 12.5. - Wesak Day, 3.6. - narozeniny krále, 31.8. - den vyhlášení nezávislosti, 21.9. - Deepavali, 24. a 25.10. - Hari Raya Puasa, 25.12. - Vánoce

Očkování

Doporučená očkování

Kurz

1 MYR = 6,04 Kč

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články