Malajsie

Kuala LumpurMěsto

Kuala Lumpur, hlavní město Malajsie, během 50 let vyrostlo z ospalé vesnice v 7 milionové bouřlivé město. S nejlevnějšími pětihvězdičkovými hotely na světě přímo vybízí k návštěvě tohoto klenotu všech měst.

 

Dominantou města jsou bezesporu Petronaské věže. Návštěvníci mohou vystoupat do 41. podlaží a z nebeského mostku se kochat nádhernou vyhlídkou. Jiné turistické lákadlo tvoří gigantické akvárium, které obývá na 5 000 druhů ryb. Jeho součástí je podvodní tunel, který odhaluje rozmanitou faunu a floru. Akvárium také nabízí vzdělávací přednášky konané přímo „pod vodou“. Akvárium otevírá denně včetně školních prázdnin a svátků.

 

Moderní turistickou atrakci tvoří zábavní park Cosmo’s World. Je rozdělen na dvě části: pro malé děti a druhá pro ty, kteří chtějí prožít trochu víc vzrušení.

 

Úžasný pohled na město nabízí věž Menara, jejíž pozorovací plošina se nachází o pár metrů ve větší výšce než nebeský most Petronaských věží, jelikož je vystavěna na kopci. Jako bonus mohou návštěvníci shlédnout skvělý film o stavbě věže.

 

Turistům se nabízí mnoho možností, jak trávit čas v Kuala Lumpur, město obsahuje velké množství muzeí, planetárium a zajímavých staveb jako např. budovu Sultan Abdul Samad – dřívější koloniální sekretariát, Istana Negara – oficiální residence konstitučního monarchy, či jednu z nejstarších mešit Masjid Jamek. Chvíle odpočinku lze strávit v lázních, sportovně založení mohou navštívit okolí jeskyní Batu, které skýtá mnoho možností k lezení na vápencových útvarech.

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články