Makedonie

 • BitolaMěsto

  Město, které leží v nejjižnějším místě země, nazývání městem starobylých bazarů a zároveň druhé největší město Makedonie. Rozkládá se na ohromné planině u řeckých hranic.

 • OhridMěsto

  Město nacházející se na severu Ohridského jezera, je tzv. makedonská Mekka. Máte možnost navštívit více než 30 památek, nejstarší z nich jsou zbytky římských staveb - amfiteátru, atd. V Ohridu byla založena žákem Cyrila a Metoděje - biskupem Klimentem - první slovanská univerzita.

 • SkopjeMěsto

  Hlavní město leží na řece Vardar. Ve Skopje byla vybudována celá řada ohromných staveb, které se ale rozpadají, protože jim chybí řádná údržba.

 • StrumicaMěsto

  Město je vzdálené 20 km od bulharských hranic, žije zde cca 100 000 obyvatel a najdete tu velkou pevnost Carski Kuli, která se tyčí na vrcholu nad Strumicou.
  Město leží v rozsáhlém údolí, kde se pěstuje mák, bavlna, tabák, sezam a lískové oříšky, také se tu pěstují suroviny pro výrobu makedonské whisky Mastika.

 • ŠtipMěsto

  Malé město ležící uprostřed Makedonie je centrem vzdělání, kultury i ekonomiky a také centrem módního a textilního průmyslu, ve které pracuje cca 50 000 obyvatel. Na vrcholu kopce se nachází dominanta toho městečka - a to starobylá pevnost.

Zpět

Pošlete nám tip na zajímavé místo

form1_Pošlete nám tip na zajímavá místa
 1. * Povinné pole

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články