Macao

Doporučená doba návštěvy

Vhodným obdobím pro cestování se jeví období mezi říjnem a lednem a dubnem a květnem, kdy teploty jspu příjemné a nehrozí tropické bouře.

Počasí

Počasí v Makau je velmi proměnlivé. Letní měsíce bývají slunečné, teplé, vlhkost je nízká. Naopak v zimě (leden až květen) je slunečno, ale chladno. S příchodem dubna roste vlhkost, podnebí je teplé, příležitostně vznikají tropické bouře (tajfuny). Nejvyšší teploty dosahují v období června a července hodnoty mírně přes 30°C.

Orientační ceny:

Průměrné ceny za ubytování:

nižší třída: 150-280 MOP

vyšší třída: 800-1500 MOP

Průměrné ceny za stravu:

jednodušší pokrmy: 8-15 MOP

vydatnější pokrmy: 15-100 MOP

 

návštěva muzea: 10 MOP

Doprava

Z Hongkongu létají levné linky přímo do Makaa. Jinou možností je přepravit se lodí z Hongkongu, odkud jsou vypravovány spoje každých 15-30 minut. Doprava vlastním motorovým prostředkem není možná (řidič musí vlastní čínský a makajský řidičský průkaz), navíc v Makau se jezdí po levé straně. Z čínského města Zhuhai lze přejít pěšky, avšak v tomto případě je zapotřebí čínského víza.

Po Makau se doporučuje cestovat převážně pěšky, vzhledem k malé územní oblasti, a vychutnávat místní atmosféru. Operují zde i dvě autobusové společnosti anebo lze volit i cestu taxíkem.

Rizika

Turisté se musí připravit na poněkud vyšší cenové úrovně. Vzhledem k vysoké koncentraci kasin a prostituce mají místní úřady problémy s organizovaným zločinem.
Veškeré služby fungují velmi dobře.

Svátky a zvláštní události

  • leden/únor – Lunární nový rok (*lunární svátky mají pohyblivé datum)
  • duben – Ching Ming festival, Velikonoce, Buddhovy narozeniny
  • červen – Tuen Ng festival
  • říjen – státní svátek ČLR, Chung Yeung festival
  • 20. prosinec – vznik Macao SAR (1999)
  • prosinec – Vánoce

Očkování

Doporučené očkování

Kurz

1 MOP = 2,62 Kč

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články