Litva

 • DruskininkaiMěsto

  Do Druskininkaie jezdí turisté převážně za významnými a proslulými lázněmi. Již v 19. století sem jezdili lidé za léčivými prameny, díky nimž je také město tolik oblíbené.

  Toto Litevské město má přibližně 18 000 obyvatel, ale i tak je velice klidné a lázenské prostředí vytváří nezapomenutelnou tamosféru.

  Pokud by ste měli chuť jít nakupovat nezoufejte, na každém růžku zde můžete najít spoustu ochůdků, knihkupectví a lázeňské suvenýry. Hlad můžete zahnat v nějaké příjemné restauraci a čas zakrátit třeba krásnou procházkou.

  Vě městě stojí spusta dokonce stejnojmených hotelů, kde se lze poměsně za levno ubytovat.

  Uvidíte, že zde vždy najdete nějaký příjemný program pro ukracení chvil.

   

 • PalangaMěsto

  Palanga je menší městečko a je jedním z nejvýznamějších prázdninových letovisek. Zaplňují jej písečné pláže, které se lesknou pod zařícím se sluncem.

  Zahajení sezóny začína již v červnu a končí o tři měsíce poději.Město je v této době krásné, je rozzářené nejrůznějšími barvami, voní nejrůznějšími vůněmi pestrých květů, a je prozvučněno nejrůznějšími zvuky hudebních nástrojů, prolínajících se z hlukem bavících se lidí. ve městě to ale nežije jen ve dne, noční město zaří a nikdy neusíná.

  Pokud ste raději na kulturu, uričitě si nenechte ujit pozoruhodné muzeum jantaru, kterým se již dlouho město pyšní.

   

 • VilniusMěsto

  Pokud budete hledat Hlavní město Litvy na mapě, najdete ho na jihovýchodě ve vnitrozemí na řece Neris.

  Velikos Vilnius je veliký asi jako naše Brno a může se pyšnit kopci, přírodou a hlavně bohatou hystorií.

  Na hlavním náměstí stojí krásná katedrála a jako v každém větším městě tu najtede spoustu obchůdků, kaváren, restaucí, i poštu. Mimo to je zde také národní divadlo, opera a balet. Jestliže vás nakupování v obchodech už přestalo bavit, vyjděte si na Kalvariju gatvé. Jako na trhu zde nakoupite, zeleninu, ovoce a do správné nálady vás dostane spusta prolínajících se krásných vůní.

  Když se svámi dají Liteveci do řeči, brzy zjistíte, že jsou velice milí a oni vám ukáží svou ochotu.

  Pokud by vás zajímalo kde se zde mladí lidé vzdělavají zajděte do centra města, tam hned vedle sídla prezidenta stojí Universita.

 • GrútasPark

  Zajímavým místem, které byste si určitě neměli nechat ujít je Grútas. Tato vesnice leží nedaleko města Druskininkai a jistě vás zaujme svím Parkem světových skulptur. Tento park založil místní podnikatel V. Malinauskas jako mement obdoví, které by se už nikdy nemělo opakovat.

 • TrakaiPark

  Trakai je překrásný národní park spojen se stejnojmeným, historicky památečním hradem. Leží na ůzkém poloostrově a ze všch stran je obkopen vodou.

  Po celém národním parku můžete najít stovky jezer a jezírek, trerá nádherně zdobí přírodní krajinu. Největší jezero se jmenuje Galvé a provází jej mnoho legend a mítů. Není to ale jediné jezero, kreé má svou historii a pověst.

  Hrad Trakai je jedinečnou památkou, dříve osidlovanou Litevskými knížaty. hrad má několik obraných věží a je obklopen hradbami. V obytných budovách se lze pokochat dřevěnými galeriemi a můžete se projít krásnými sály a komnatami, které dříve knížata obývali.

  Tento národní park je určitě třešničkou celé krásné Litvy a proto vám přeji abyste si něj přivezli spostu krásných zažitků.

 • NidaPoušť

  Pokud chcete navštívit další zajímavé místo, určitě by to měla být Nida. Leží na poloostrově Kurská kosa dostat na ni se můžete trajektem z Pangaly.

  Nidu a její okolí láká celoročně mnhoho turistů. Jezdí sem převážně za sportem a to převážne pro příležitost k vodním sportům. V zimě je proslulá svím rybařením na ledu, takže zde jistě najte spustu milovníku rybaření s prutem a vodkou v ruce.

  Velkým lákadlem je však krásná čirá voda, která na první pohled láká ke koupání, ale jen pro odvážlivce. Z blízka vás pak asi velké vlny odradí a budetet se raději jen kochat.

  Duny které kopírují popřeží se lesknou pod svitem slunce a překvapí vás svou hladkostí a neúnavným podléháním eroze. To je také, ale bohužel důvod, proč je v některých oblastech zakázáno se pohybovat.

  Jistě vás zaujmnou krásné aromanité druhy květin, které se však nesmějí trhat.

  Toto místo ale určitě stojí za návštěvu.

   

   

   

   

Zpět

Pošlete nám tip na zajímavé místo

form1_Pošlete nám tip na zajímavá místa
 1. * Povinné pole

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články