Libanon

Libanon je malou zemí na Blízkém Východě, která se rozkládá na východním pobřeží Středozemního moře. Sdílí hranice se Sýrií na východě a na severu a s Izraelem na jihu.

Do 70.let 20.stol. byl velmi vyhledávanou zemí pro cestovatele i pro obchodníky a jeho hlavnímu městu Bejrútu se přezdívalo „Paříž východu“. Nyní, po konfliktu s Izraelem, se země pomalu vzpamatovává a snaží se navrátit do původních kolejí.

V podvědomí veřejnosti vystupuje Libanon jako nebezpečná země s množstvím konfliktů, což bylo způsobeno 15-ti letou občanskou válkou v letech 1975-1990, kdy byla i dvakrát napadena a okupována izraelskými silami. Po občanské válce nastala klidná situace (kromě oblasti jižního Libanonu) a země se začínala navracet k ekonomické stabilitě. Až do roku 2006.

Libanon je však po turistické a cestovatelské stránce velmi atraktivní. Města oplývají nádhernou a bohatou architekturou, zlatavé pláže na pobřeží Středozemního moře nabízejí ideální podmínky pro dovolenou, jakožto i horské oblasti s nadmořskou výškou 3000m pro lyžování a další zimní sporty.

 

Zajímavá místa a města Libanonu : Baalbek, Bejrút, Tripoli, Tyre, Sidon

 

Libanon : fotogalerie

 

Libanon : cestopisy

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články