Kypr

Kypr "Afroditin ostrov" najdeme na severovýchod Středozemního moře, je křižovatkou mezi Asií, Evropou i Afrikou. Díky své výborné poloze, bývá na Kypru až 340 slunečních dnů. Kypr má svoje kouzlo a určitě si dostane všechny svojí krásnou přírodou, průzračným mořem, malebnými vesničkami, bouřlivou historií, překrásnou hudbou, výborným jídlem a především pohostinností obyvatel.
V roce 1974 došlo k rozdělení ostrova na řeckou a tureckou část, které trvá dodnes. Hranici, která odděluje Turky okupovaný sever Kypru od řecké Kyperské republiky se říká zelená linie. Turkové této části říkají Attilova linie. Zelená linie se jí říka podle jednoho britského vojáka, který namaloval na mapu ostrova zelenou čáru, přibližnou rozdělení a Attilova linie - operace Attila (krycí název v roce 1974)

Když se tedy rozhodnete navštívit tento krásný ostrov, určitě nezapomeňte zajet trochu dále od známých letovisek... aby jste teprve "ochutnali" ten správný život na Kypru. Pak teprve ucítíte tu pohodu, pak teprve pochopíte, jak krásně na Kypru je, jaká pohoda je všude kolem...
 
Města a zajímavá místa Kypru : Famagusta, Larnaka, Limassol, Salamis, Rodiště bohyně Afrodité  
 
Fotogalerie Kypr : Ostrovem..
 
Cestopisy z Kypru : cestopisy z Kypru
 
 
 
 

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články