Kuba

 • Havana - Průvodce s mapou

  Havana - Průvodce s mapou

  Získejte kompletní turistický a informační servis prostřednictvím průvodce s mapou!

  Objevujte město s mapou v ruce! Od jedné čtvrti k druhé, pro všechny chutě a každý rozpočet: Výběr 60 neopomenutelných míst, 150 adres restaurací, čajoven, kaváren, barů, divadel, koncertních sálů, obchodů, hotelů… A všechny praktické klíče, dobré mapy a cenné rady, abyste si město užili co nejvíce.

   

  brožovaná vazba
  40 str. plnobarevných
  Datum vydání: červen 2007

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 159 Kč
  • Sleva: 16 Kč
  • Naše cena: 143 Kč

  Koupit

 • Smrtící hlubina

  Smrtící hlubina
  Moře nám bylo společným domovem a já měl pocit, že jsme spolu propojeni odedávna — již z dob předcházejících okamžiku, kdy se člověk poprvé vynořil z vody.

  Roku 1996 se Francisco „Pipín“ Ferreras, rodilý Kubánec a světový šampion v nebezpečném a kontroverzním sportu zvaném freediving čili volné potápění, potkal s Audrey Mestreovou, překrásnou francouzskou studentkou podmořské biologie, jež ho vyhledala v Cabo San Lucas kvůli svému výzkumu. Ihned mezi nimi vzplanula vášnivá láska a jejich milostný vztah dále upevňovala společná fascinace a oddanost oceánu. Když spolu pár odjel do Miami, Audrey začala freediving sama aktivně provozovat, rychle se vypracovala a zakrátko zlomila ženský světový rekord (115 metrů). Z Pipína a Audrey se posléze stal freedivingový pár číslo jedna; při ponorech do nepředstavitelných hloubek testovali svoji vůli a tělesné možnosti, trénovali spolu, cestovali po světě a navzájem se povzbuzovali a motivovali.

  Pak přišel 12. říjen 2002, kdy při ponoru v pobřežních vodách Dominikánské republiky došlo k tragédii: pokus Audrey zlomit světový rekord při sestupu do hloubky 170 metrů skončil její smrtí. Pipín — pronásledovaný otázkami a otřesený ztrátou své partnerky — již nedokázal najít útěchu v moři, které vždy bylo jeho skutečným domovem.

  Tato kniha nabízí vůbec první možnost seznámit se s Pipínovým příběhem. Popisuje v ní svá vzrušující dobrodružství a nelítostnou soutěživost, jež představují živnou půdu freedivingu a Pipínovy závislosti na něm. Právě s tímto rozporem se Pipín potýkal během celé své sportovní kariéry, zvláště po smrti Audrey, což poctivě doznává i na stránkách knihy, v níž líčí také neodbytně se vracející vzpomínky na svůj život s Audrey. Pipínova kniha je vskutku jedinečným a spletitým příběhem o lásce a posedlosti, hnaných do extrémních hloubek.


  Formát     160 x 230 mm
  Vazba     pevná s přebalem
  Počet stran     296
  Rok vydání     2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 348 Kč
  • Sleva: 70 Kč
  • Naše cena: 278 Kč

  Koupit

 • Cuba Libre - samostatné DVD

  Cuba Libre - samostatné DVD
  1. místo * kniha CUBA LIBRE * vítěz jubilejního 10. ročníku festivalu GO KAMERA v kategorii Cestovatelské publikace

  Dokument o tom, co všechno se během pěti let může na Kubě stát + BONUS:
  NOCHES CUBANAS
  o zběsilých vánočních oslavách v městečku Remedios

  - ohňostrojový svátek v městečku Remedios
  - potápění na Kubě
  - vojenské cvičení v ulicích Havany
  - doutníky a nejdražší tabáková plantáž ve Viňáles
  - tanec a muzika
  - zasvěcení do tajemného afrokubánského náboženství santeria
  - ostrov Isla de Juventud
  - jedno z nejpřísnějších vězení
  - Ernest Hamingway, koktejly a krásné ženy

  Celkový čas: 50 minut
  PiranhaFilm s.r.o. & Nakladatelství JOTA, s.r.o.

  Scénář: Petr Horký, Miroslav Náplava, Marcel Nekvinda
  Kamera: Pavel Šaman, Miroslav Náplava, Marcel Nekvinda
  Střih: Petr Svoboda, Studio Pokrok
  Zvuková režie: Michal Deliopulos, studio Bathroom Praha
  Režie: Petr Horký
  Mastering: Radim Kotěšovec, studio Comfact
  Obrazová produkce: Jan Černý

  Formát    
  Vazba    
  Počet stran    
  Rok vydání     2006
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 238 Kč
  • Sleva: 48 Kč
  • Naše cena: 190 Kč

  Koupit

 • Cuba Libre

  Cuba Libre
  1. místo * kniha CUBA LIBRE * vítěz jubilejního 10. ročníku festivalu GO KAMERA v kategorii Cestovatelské publikace

  Kdo nezažil, nepochopí, kdo neviděl, neuvěří!

  Cuba Libre není román - přesto v sobě má řadu silných příběhů. Cuba Libre není dokument - ale o životě současné Kuby se v knize dozvíte mnohem víc než ze stohu novin. Cuba Libre není ani klasický cestopis, protože při jeho čtení nebudete zdolávat vrcholy, trmácet se terénem ani zápolit s živly. Zato vám Cuba Libre řekne mnoho o tom, jak, kam a proč stojí za to cestovat.
  Cuba Libre je knížka plná svobody, radosti a žízně... po životě. A někdy pochopitelně i žízně po kubánském rumu a velké životní lásce.
  Petr Horký a Miroslav Náplava se na Kubu vrátili už několikrát. Nyní se s vámi o svou cestovatelskou lásku podělí způsobem jim vlastním - s plným nasazením, s řadou příběhů tak neuvěřitelných, že je přináší jenom život, s postřehy, kterých si všimne jen zkušený cestovatel nebo zvědavý kluk. A těmi autoři jsou. Jejich zážitky jsou plné smyslných žen, Ernesta Hemingwaye, hospodských příhod, komunistických absurdit, animistického náboženství, hudby a hlavně desítek kubánských osudů pestrých tak jako celý „ostrov svobody“. A to, že se téměř stejně jako o Kubě dozvíte v této knize i o vztazích mezi muži a ženami, vás v tomto barevném, rozpustilém a nevázaném koktejlu „Cuba Libre“ už ani nepřekvapí...

  DOTISK ! Vyšel 22. 2. 2007.  Formát 162 x 229 mm
  Vazba pevná vazba s přebalem
  Počet stran 296 + 40
  Rok vydání 2006
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 358 Kč
  • Sleva: 72 Kč
  • Naše cena: 286 Kč

  Koupit

 • Cuba Libre - dárkové provedení s DVD

  Cuba Libre - dárkové provedení s DVD
  1. místo * kniha CUBA LIBRE * vítěz jubilejního 10. ročníku festivalu GO KAMERA v kategorii Cestovatelské publikace

  Kdo nezažil, nepochopí, kdo neviděl, neuvěří!

  Cuba Libre není román - přesto v sobě má řadu silných příběhů. Cuba Libre není dokument - ale o životě současné Kuby se v knize dozvíte mnohem víc než ze stohu novin. Cuba Libre není ani klasický cestopis, protože při jeho čtení nebudete zdolávat vrcholy, trmácet se terénem ani zápolit s živly. Zato vám Cuba Libre řekne mnoho o tom, jak, kam a proč stojí za to cestovat.
  Cuba Libre je knížka plná svobody, radosti a žízně... po životě. A někdy pochopitelně i žízně po kubánském rumu a velké životní lásce.
  Petr Horký a Miroslav Náplava se na Kubu vrátili už několikrát. Nyní se s vámi o svou cestovatelskou lásku podělí způsobem jim vlastním - s plným nasazením, s řadou příběhů tak neuvěřitelných, že je přináší jenom život, s postřehy, kterých si všimne jen zkušený cestovatel nebo zvědavý kluk. A těmi autoři jsou. Jejich zážitky jsou plné smyslných žen, Ernesta Hemingwaye, hospodských příhod, komunistických absurdit, animistického náboženství, hudby a hlavně desítek kubánských osudů pestrých tak jako celý „ostrov svobody". A to, že se téměř stejně jako o Kubě dozvíte v této knize i o vztazích mezi muži a ženami, vás v tomto barevném, rozpustilém a nevázaném koktejlu „Cuba Libre" už ani nepřekvapí...
  Bonus tvoří DVD.

  DOTISK ! Vyšlo 22. 2. 2007.  Formát     300 x 230 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     296 + 40
  Rok vydání     2006
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 478 Kč
  • Sleva: 96 Kč
  • Naše cena: 382 Kč

  Koupit

 • KUBA + DVD

  KUBA + DVD
  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Kuba byla po více než třicet let takřka zcela izolována od západního světa a teprve v devadesátých letech se začala znovu otevírat turistům. V současnosti ji lze považovat za jedno z nejvyhledávanějších míst v Karibské oblasti. Ačkoli jde o velmi zaostalou zemi postiženou socialistickým ekonomickým experimentem a dlouholetým americkým embargem, turistický ruch je jako nejvýznamnější zdroj deviz silně podporován. U skutečně skvostných pláží, které se často táhnou v délce mnoha kilometrů, vyrůstají nová letoviska s moderními hotely a veškerým vybavením. Nejznámější je Varadero, ale pozornost zahraničních návštěvníků stále více přitahují i další místa jako například ostrov Cayo Largo.
  Kuba však rozhodně není jen „ostrovem slunce“. Na své si zde přijdou i milovníci staré architektury, hudby a klidných vycházek.
  Hlavní město Havana je živoucím skanzenem, v němž se můžete vrátit do padesátých let dvacátého století. Neobyčejně půvabná je zejména jeho stará část Habana Vieja, kde najdete architektonické skvosty, z nichž mnohé pochází ze šestnáctého století.
  Tvrzení o hudbě znějící doslova na každém rohu zde není klišé ani příliš velká nadsázka. Úroveň pouličních hudebníků je až překvapivě vysoká a jejich písně jsou vždy plné života a citů. Při cestách provinciemi se dostanete do nádherných hor a panenských údolí, na opuštěné pláže a do měst a vesnic, jejichž vzhled a obyvatelé se za posledních několik desetiletí takřka vůbec nezměnili.
  Sportovně založení turisté jistě rádi vyzkouší své síly při výpravách smaragdově zeleným pohořím Sierra Maestra nebo při podvodním průzkumu v María la Gorda.
  Kuba je rájem zvídavých cestovatelů toužících po bezprostředním, osobním kontaktu s místními obyvateli a stále více také zámožnějších klientů velkých cestovních kanceláří, na něž zde čeká exotická a pohodlná dovolená.

  Bonus tvoří unikární videoprůvodce - 60minutové DVD.

  DOTISK ! Vyšel 7. 2. 2007  Formát 132 x 197 mm
  Vazba brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran 664 + 24
  Rok vydání 2004
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 798 Kč
  • Sleva: 160 Kč
  • Naše cena: 638 Kč

  Koupit

 • KARIBIK

  KARIBIK
  BAHAMY, KUBA, JAMAJKA, PORTORIKO, DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA, BARBADOS, FRANCOUZSKÉ ANTILY a dalších 40 ostrovů

  Vznešené palmy kolébající se nad plážemi bílého písku, průzračné vody plné korálových útesů, rumový koktejl popíjený v pohodlném křesílku - to je ten pravý Karibik, oblíbená tropická pohádka mnohých cestovatelů. Jedná se o jedinečnou oblast, která nabízí nepřeberné možnosti odpočinku na prosluněných písečných plážích a veškerý možný komfort, jenž do těchto končin láká požitkáře z celého světa.
  Vzhledem k těmto zřejmým přednostem patří dovolená kdekoli v Karibiku k vysněným cílům bezpočtu turistů. Kdo však pouze přijme obecně proklamovaný pozlátkový obraz souostroví a nepokusí se poznat osobité zvyklosti jednoltivých ostrovů, udělá velikou chybu. Z celého amerického kontinentu jedině tato oblast vychází z dávných tradic Afriky a ze zvyklostí Španělska, Británie, Francie, Holandska a Indie, čímž vzniká pestrobarevná mozaika kulturních vzorů a společenských i politických institucí. Karibik tak dokáže nabídnout rozhodně daleko více než jen slunce, moře, písek a příjemnou zahálku.

  VYŠLO 4. 5. 2006

  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress


  Formát 132 x 197 mm
  Vazba brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran 1064 + 24
  Rok vydání 2006
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 998 Kč
  • Sleva: 200 Kč
  • Naše cena: 798 Kč

  Koupit

 • Kuba - průvodce Lonely Planet

  Kuba - průvodce Lonely Planet

  Rajský ostrov zahalený v dýmu legendárních doutníků i výfukových plynů z amerických bouráků, pohupující se v nakažlivém rytmu samby, lemovaný nekonečnými písečnými plážemi má neskutečnou přitažlivost. Okuste kouzlo staré Havany a hypnotizující noční život, obdivujte magický svět korálových útesů a tropických národních parků s tímto průvodcem z proslulé edice Lonely Planet.

  * Naplánujte si svoji cestu – pomůže vám kapitola o nejlepších trasách a mnoho přehledných map
  * Praktická doporučení kde se ubytovat a najíst při cestování s jakýmkoli rozpočtem
  * Nejlepší tipy k potápění a dalším aktivitám
  * Barevná příloha o nejzajímavějších místech

  Speciální vazba pro extrémní namáhání, 508 stran

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 599 Kč
  • Sleva: 59 Kč
  • Naše cena: 540 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články