Kambodža

 • Koza, která žere hady

  Koza, která žere hady
  Může ještě v džunglích Indočíny na přelomu 20. a 21. století žít zcela neznámý savec - koza, která "žere hady"? Tato otázka je jedním z hlavních motivů první ze dvou expedicí, jejichž líčení v knize najdete. V obou případech se české výpravy vydávají do srdce asijské džungle, "přiložit prst na jeho slábnoucí tep", tedy zachytit nezměrné bohatství skrývající se v tropických deštných pralesích, přiblížit čtenáři nejen neznámé živočišné a rostlinné druhy, ale především seznámit jej s kulturami lidí, kteří svůj osud spojili s pralesem. V překvapivých příbězích se dozvíte o jejich nikde nezapsaném bohatství, o sumě unikátních znalostí, která jim umožňuje žít v souladu s přírodou.

  První expedice mapuje krásu chrámového komplexu Angkor Vat, na tržištích a mezi domorodci Kambodži pátrá po tajemném savci lingovi, a vrcholí v hloubi tamní džungle. Při další expedici do tropického pralesa v indonéské části ostrova Borneo se vzápětí čeští biologové a etnologové vracejí jako podstatně zkušenější cestovatelé. Paradoxně tato v řadě ohledů profesionálnější výprava končí bojem o přežití. Ten korunuje napínavé vyprávění hledající tajemné živočichy, odkrývající malá a velká dramata skrytá za hradbou zeleně a nabízející zcela nový a neotřelý pohled na lidi a krajinu džungle v měnícím se světě.

  VYŠLO 21. 2. 2006

  Formát     160 x 230 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     216 + 32
  Rok vydání     2006
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 328 Kč
  • Sleva: 66 Kč
  • Naše cena: 262 Kč

  Koupit

 • JIHOVÝCHODNÍ ASIE

  JIHOVÝCHODNÍ ASIE
  Kambodža - Hongkong - Laos - Filipíny - Singapur - Thajsko - Vietnam

  Jihovýchodní Asie je ze západu ohraničena indickým subkontinentem a od severu a východu Čínou a Japonskem. Tato oblast s tropickým klimatem, plná sopek, deštných pralesů, rýžových políček a korálových útesů, rozdělená mezi Brunej, Kambodžu, Indonésii, Laos, Malajsii, Filipíny, Singapur, Thajsko a Vietnam, tvoří jeden z nejinspirativnějších a nejpřitažlivějších regionů pro nezávislé cestovatele na světě.
  Den můžete strávit průzkumem tisíc let starých ruin hinduistických chrámů, noc probendit na pláži; ráno můžete spatřit buddhistické mnichy na jejich pravidelné cestě za almužnou a odpoledne zvládnout rafting na zpěněné divoké řece. Můžete bydlet v bambusové chýši na palmové pláži nebo se vypravit na výlet na obhlídku orangutanů.

  Publikace Rough Guide Jihovýchodní Asie je nejúplnějším průvodcem po tomto fascinujícím regionu. Poměrně rozvinutá turistická infrastruktura oblasti umožňuje snadné a příjemné cestování. Najdete zde velké množství prozkoumaných turistických tras protínajících všechny kouty regionu.
  Zájemcům doporučí nejrůznější aktivity (od pěších túr v horských oblastech Chiang Mai až po potápění na Filipínách). Podává vyčerpávající hodnocení všech míst vhodných pro ubytování, stravování a zábavu - je určen každému rozpočtu. Přináší aktuální dopravní informace včetně přehledu hraničních přechodů a tras ostrovních trajektů. Je bohatě doplněn fotografiemi, které ukazují největší atrakce a pozoruhodnosti jihovýchodní Asie, najdete v něm mapy a plány všech důležitých regionů a měst.

  VYŠLO 31. 3. 2006

  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress


  Formát 132 x 197 mm
  Vazba brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran 819 + 24
  Rok vydání 2006
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 948 Kč
  • Sleva: 190 Kč
  • Naše cena: 758 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články