Jihoafrická republika

 • Neznámá země

  Neznámá země
  Proměny světa očima největších dobrodruhů dneška

  Cerman, Clarke, Däniken, Heyerdahl, Hillary, Lovell, Messner

  Kryštof Kolumbus jednou provždy smetl ze stolu úvahy o tom, zda je Země placatá. Charles Darwin vyjmul člověka z nadřazené pozice definované Biblí a zařadil ho do světového živočišného systému. Thor Heyerdahl lidstvo zasadil do vlastní historie. Reinhold Messner, Edmund Hilary a j.s. Dalajláma definují hranice duše a těla. Ruští a američtí astronauté spolu s Arthurem C. Clarkem a Erichem von Dänikenem pak ukazují hranice naší fantazie a dnešní vědy. Neuvěřitelný kaleidoskop proměn světa a člověka v něm. Ačkoli to zní neuvěřitelně, světově proslulí vědci, spisovatelé a dobrodruzi se poprvé setkávají v tomto ambiciózním projektu režiséra Petra Horkého. Úspěšný 21dílný televizní projekt se po velkolepém tažení televizními obrazovkami celé Evropy vydává i na pulty knihkupectví.

  VYŠLO 7. 12. 2005

  Formát     180 x 230 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     224 + 32
  Rok vydání     2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 298 Kč
  • Sleva: 60 Kč
  • Naše cena: 238 Kč

  Koupit

 • Šest kontinentů - Příběhy z cest

  Šest kontinentů - Příběhy z cest
  Je mnoho způsobů, jak využít všeobecnou svobodu. Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba si intenzivně plní své klukovské sny. Náruživě cestuje a sbírá po celém světě informace, obrázky exotické přírody a lidských tváří. Poté, co navštívil okolo sta zemí všech šesti kontinentů planety, připravuje četné fotovýstavy, besedy a diashow. Po reakcích svých posluchačů a milovníků cestování vznikla tato kniha téměř na „společenskou objednávku“. Několik desítek příběhů a postřehů tohoto známého dobrodruha nás zavede doslova do celého světa. Všechny kapitoly jsou doplněny barevnými fotografiemi.

  Formát     220 x 220 mm
  Vazba     vázaná s přebalem
  Počet stran     168
  Rok vydání     2003
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 398 Kč
  • Sleva: 80 Kč
  • Naše cena: 318 Kč

  Koupit

 • V rytmu Afriky

  V rytmu Afriky
  Nový cestopis Lucie Kinkorové a Petra Drbohlava již svým názvem napovídá, o jaké téma i zpracování půjde. Autoři nepředstírají, že jejich kniha poskytne detailního průvodce nebo encyklopedický přehled o afrických zemích, ani nenabízejí senzační pohledy do oblastí, kam „dosud noha bělocha nevkročila“.

  Přesto je kniha V rytmu Afriky pozoruhodným cestopisem, zvláště v době, kdy by se mohlo zdát, že vše už bylo objeveno, vše řečeno.

  Jde o sedmiměsíční cestu tří mladých cestovatelů, kteří s batohy na zádech projeli z Jihoafrické Republiky do Etiopie přes Svazijsko, Mozambik, Tanzanii a Keňu a snažili se přitom vidět (a zaznamenat) vše pozoruhodné. Z nebezpečného předměstí Johannesburgu ovládaného zlodějskými gangy se tak s nimi čtenář přesouvá do rozlehlých savan afrického vnitrozemí, do pověstmi opředeného a dodnes tajemného Zanzibaru, zapomenutých horských vesniček nebo do pasteveckých osad v buši.

  To vše cestovatelé absolvují bez velkých finančních nároků, v podstatě způsobem, jakým si po své zemi může dovolit cestovat běžný Afričan. Kniha navíc není jen o cestě samotné. Je hlavně o Africe a Afričanech. I to, vedle čtivého a svěžího stylu, z knihy dělá zajímavé čtení pro každého, koho zajímá poznávání cizích zemí, kultur a osudů…

  Kniha obsahuje 32 stran barevné přílohy.

  VYŠLO 16. 11. 2005

  Formát     160 x 230 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     280 + 32
  Rok vydání     2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 328 Kč
  • Sleva: 66 Kč
  • Naše cena: 262 Kč

  Koupit

 • Krásy tajemných hlubin

  Krásy tajemných hlubin
  Fascinující potápěčská místa.

  Svědectví potápěče a fotografa R. Jaroňka (dopisovatele časopisů Potápění, Oceán a Koktejl) z tak magických míst světa, jako je např. Bali či Sodwana Bay, popisy podmanivých podmořských scenérií i praktické informace, jak se na to které místo dostat, za kolik a s jakou výbavou.

  Formát     225 x 300 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     216
  Rok vydání     2003
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 578 Kč
  • Sleva: 116 Kč
  • Naše cena: 462 Kč

  Koupit

 • Čekání na bílou smrt

  Čekání na bílou smrt
  Bílá smrt – White Death – je neoficiální název žraloka v anglosaských zemích.

  Bílá smrt – velký bílý lidožravý žralok a čekání na něj je hlavním tématem této po všech stránkách fascinující knihy

  Carcharodon carcharias — velký bílý žralok alias Bílá smrt.
  Děsil i vzrušoval odedávna. Mezi jeho největší (a bezvýhradné) obdivovatele patří Steve Loveček Lichtag. Když se mu před časem naskytla možnost sestavit špičkový filmařský a potápěčský tým, nezaváhal. Během jednoho roku pak vznikal u pobřeží jižní Afriky dokument o „velkém bílém“, unikátní tím, že se filmaři poprvé odvážili k děsivému objektu svého zájmu bez jakýchkoli ochranných prostředků. Vznikl film, bylo pořízeno množství fotografií a vznikla také tato kniha. Lichtag v ní líčí svou cestu za životním snem od prvního nápadu až po vyvrcholení afrického dobrodružství. Poutavým a osobitým stylem čtenáře seznamuje se členy týmu, s technikou podmořské filmové práce, ale hlavně s vrcholem svého snažení, jímž byla řada setkání s nejnebezpečnějším podmořským predátorem. V jeho vyprávění nechybí dramatické ani humorné momenty, k nimž při realizaci takového projektu zákonitě muselo docházet. Pozoruhodný knižní obraz cesty za velkým bílým žralokem doplňují skvělé fotografie pořízené v těch nejvypjatějších momentech natáčení.

  Děj začíná na vlnách Indického oceánu v Jižní Africe, uprostřed nekonečných dnů únavného čekání na vytoužené setkání s nebezpečným monstrem. Steve Loveček-Lichtag je opravdový dobrodruh.

  „Já bohužel nikdy nemám strach, chybí mi pud sebezáchovy“, říká o sobě.

  Každý den čekání ho stojí velké peníze a také nervy. Řeší dilema, zda pokus navštívit lidožrouta není už za hranicí bláznovství.


  Formát 148 x 210 mm
  Vazba pevná vazba s přebalem
  Počet stran 280
  Rok vydání 2002
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 298 Kč
  • Sleva: 60 Kč
  • Naše cena: 238 Kč

  Koupit

 • JIŽNÍ AFRIKA + DVD

  JIŽNÍ AFRIKA + DVD
  LESOTHO & SVAZIJSKO

  Turistický průvodce řady Rough Guide je v současnosti nejobsáhlejší příručkou pro cestování do Jižní Afriky. Najdete v ní detailní popis a ucelený souhrn turistických atrakcí od širokých kapských pláží až po svěží krajinu Winelandu a stezky vedoucí divočinou Krugerova národního parku.
  Nabízí komplexní hodnocení ubytovacích a stravovacích zařízení všech cenových kategorií. Přináší praktické rady určené pro zájemce o střemhlavou jízdu na horském kole dolů ze Stolové hory nebo vyjížďky na koni po Divokém pobřeží.
  Nechybí zasvěcený pohled na jihoafrickou dynamickou kulturu i rady pro Vaši bezpečnost.
  Neodmyslitelnou součástí průvodce jsou mapy a plánky všech regionů.
  Bonus tvoří multimediální DVD.

  Aktualizované 2. vydání vyšlo 12. 4. 2007.

  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress  Formát     132 x 197 mm
  Vazba     brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran     970 + 40
  Rok vydání     2007
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 948 Kč
  • Sleva: 190 Kč
  • Naše cena: 758 Kč

  Koupit

 • JIŽNÍ AFRIKA

  JIŽNÍ AFRIKA
  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Průvodce Jižní Afrika, Lesotho a Svazijsko nabízí cestovatelům podrobný průřez touto atraktivní krajinou. Je rozdělen podle destinací a čtenáři se rychle zorientují také díky celé řadě map. Každá kapitola poskytuje krátký vhled do historie oblasti, dále následuje popis krajiny s vyčerpávajícími seznamy ubytovacích zařízení, restaurací, klubů a dalších možností kulturního i sportovního vyžití. Zde jsou uvedeny aktuální otvírací doby i ceny (v randech — místní měna).
  Důležitou součástí průvodce po Jižní Africe je samozřejmě detailní popis národních parků a přírodních rezervací. Dozvíte se, kam se vypravit za „velkou africkou pětkou“, kdy je nejlépe navštívit útočiště divoké zvěře nebo v čem spočívá atraktivita významného Krugerova národního parku.
  Rozhodně zajímavé jsou i informace o návštěvách černošských předměstí v Johannesburgu a dalších velkých městech, které si v itineráři cestovních kanceláří teprve hledají místo, o to jsou však rozhodně atraktivnější.

  Průvodce obsahuje 60 map a 24 stran barevné přílohy

  Výprodej starší verze za speciální cenu!

  Formát     132 x 197 mm
  Vazba     brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran     900
  Rok vydání     2003
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 898 Kč
  • Sleva: 799 Kč
  • Naše cena: 99 Kč

  Koupit

 • Jižní Afrika, Lesotho a Svazijsko

  Jižní Afrika, Lesotho a Svazijsko

  Kosmopolitní Kapské Město a živé Soweto, drsné pobřeží a rozeklané vrcholky Dračích hor, Winelands a travnaté stepi – objevte pestré půvaby Jižní Afriky a dvou horských království s tímto inspirujícím průvodce od Lonely Planet.

      * Podívejte se slonovi do očí – náš barevný průvodce divočinou je vám nezbytným průvodcem při pozorování zvířat
      * Vychutnejte si hudbu – kapitola věnovaná hudbě obsahuje informace o vzkvétající hudební scéně.
      * Odpočívejte v klidu – kemp, soukromí hostel nebo luxusní hotel, cokoliv chcete
      * Vydejte se na cestu s našimi podrobnými mapami a mapami individuálních cest
      * Mluvte, mluvte, mluvte – kapitola o jazyku s 11 místními dialekty vám umožní povídat s s místními obyvateli

  Speciální vazba pro extrémní namáhání, 684 stran   

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 699 Kč
  • Sleva: 69 Kč
  • Naše cena: 630 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články