Írán

Írán je překrásnou zemí nacházející se na Středním Východě mezi Ománským a Perským zálivem a Kaspickým mořem. Sdílí hranice s Irákem na západě, Tureckem, Arménií a Ázerbajdžánem na severozápadě, Turkménistánem na severovýchodě a Afghánistánem a Pákistánem na jihovýchodě.

Írán oplývá velmi bohatou kulturou, jelikož země byla ovlivněna mnohými národy, které sem zavítaly – arabským, mongolským, tureckým, portugalským, holandským a v neposlední řadě perským. Protože je tato země silně islámsky zaměřená, udržuje si jakousi izolaci od okolí. Díky tomu si zachovává své historické tradice a zvyky. Navíc jsou místní obyvatelé velmi přátelští. To činí z íránské země velice lákavou a nádhernou turistickou destinaci.

Na každém kroku čekají na návštěvníky zbytky pradávných kultur a historických památek ukrytých ve starobylých městech po celé zemi. Břehy Kaspického moře a Perského zálivu se pyšní překrásnými plážemi a nabízejí vyžití i ve formě vodních sportů. Íránská kuchyně je taktéž báječná. Tento orientální ráj rozhodně by rozhodně neměl nikomu uniknout.

 

Zajímavá místa a města Íránu :  Alborz, Isfahán, Tabriz, Teherán, ostrov Kish

 

Írán : fotogalerie

 

Írán : cestopisy

 

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články