Indie

 • Indie Jih s DVD

  Indie Jih s DVD

  Bombaj, Góa, Karnátaka, Kérala, Tamilnádu, Ándhrapradéš, Andamánské ostrovy

  Přestože její hranice jsou nejisté, je jižní Indie, kuželovitá tropická polovina obrovského indického poloostrova, bezpochyby zcela odlišná od vnitrozemského severu. V Dillí nasednete uprostřed zimy v mlze na letadlo a po přistání v Madrásu či Tiruvanantapuramu (Trivandrumu) si připadáte jako ve vyhřátém skleníku. Je to svět nekonečně vzdálený tlumeným tónům Paňdžábu a rovin podél severních indických veletoků. Tady na jihu jsou kokosové háje tmavě zelené a rýžová políčka září, kam až oko dohlédne. Místní lidé jsou tmavší než na severu a rumělková kastovní znamení na jejich čelech rudě září. Prší tady tak vydatně, že bujná rýžová políčka a palmové háje vytvářejí s výjimkou největších veder na místní vyprahlé zemi strakatou mozaiku po celý rok. Avšak pod sluncem, které vypadá, jako by jeho paprsky procházely lupou, září další pestré barvy jižní Indie — hedvábná sárí, třpytící se klasické taneční kroje, politické plakáty podél silnic a květy jasmínu.  

  Aktualizované vydání vyšlo 9. září 2009 

  Součástí průvodce je DVD s cestopisným filmem a kompletní program na úpravu digitálních fotografií Zoner Photo Studio 11 Xpress, verze určená cestovatelům, s podporou GPS.

   

   

   

  Formát

  132 x 197 mm
  Vazba brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran 562 + 32
  Rok vydání 2009

   

  Na říjen 2009 se k vydání připravuje také aktualizace průvodce Indie – Sever s DVD 

   
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 798 Kč
  • Naše cena: 798 Kč

  Koupit

 • Šest kontinentů - Příběhy z cest

  Šest kontinentů - Příběhy z cest
  Je mnoho způsobů, jak využít všeobecnou svobodu. Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba si intenzivně plní své klukovské sny. Náruživě cestuje a sbírá po celém světě informace, obrázky exotické přírody a lidských tváří. Poté, co navštívil okolo sta zemí všech šesti kontinentů planety, připravuje četné fotovýstavy, besedy a diashow. Po reakcích svých posluchačů a milovníků cestování vznikla tato kniha téměř na „společenskou objednávku“. Několik desítek příběhů a postřehů tohoto známého dobrodruha nás zavede doslova do celého světa. Všechny kapitoly jsou doplněny barevnými fotografiemi.

  Formát     220 x 220 mm
  Vazba     vázaná s přebalem
  Počet stran     168
  Rok vydání     2003
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 398 Kč
  • Sleva: 80 Kč
  • Naše cena: 318 Kč

  Koupit

 • Obrazy světa

  Obrazy světa
  Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba připravil další inspirativní publikaci.Luxusní obrazová kniha přináší rozměrné fotografie ze všech šesti kontinentů planety. Snímky jsou doplněny stručným česko-anglickým komentářem. Úvodní slovo napsali, kromě autora, také Miloslav Stingl a Marek Eben.Ze snímků je znát radost ze svobody a kreativní hledání kompozic. Autor svými snímky přírody, detailů přírodních struktur a lidských tváří, nabízí impulsy k novému pohledu na svět.

  Ideální dárek pro Vás nebo Vaše blízké, nabídne emotivní inspirace každému, kdo v sobě nosí cestovatelské sny.

  Jiří Kolbaba je známý český cestovatel, který je v posledních letech stále více vnímán jako originální fotograf. Organizuje četné exotické expedice a ze vzdálených kultur vozí bohatý obrazový materiál. Svými snímky přírody, detailů přírodních struktur a lidských tváří nám dává impulsy k novému pohledu na svět. Kolbabovy snímky vyvolávají radost z krásy a podněty k zamyšlení. Autor nás inspiruje k odvaze a rozhodnutí cestovat, užít dobrodružství a plnit si své sny. Luxusní barevné fotografie jsou doplněny emotivním česko-anglickým textem. Dozvíme se, v jaké atmosféře každý snímek vznikal. Kniha bude pro mnohé skutečným pohlazením duše.

  VYJDE 14. 12. 2005

  Formát     270 x 230 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     160
  Rok vydání     2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 588 Kč
  • Sleva: 118 Kč
  • Naše cena: 470 Kč

  Koupit

 • INDIE - jih

  INDIE - jih
  Bombaj, Góa, Karnátaka, Kérala, Tamilnádu, Ándhrapradeéš, Andamány.

  V úvodní části najdete základní fakta o indickém subkontinentu, doporučení o nejvhodnější době pro pobyt v té které části Indie a výčet nejzajímavějších míst, která byste si neměli nechat ujít. V další části nazvané Základní informace se dočtete důležité rady a pokyny, co podniknout ještě před cestou a jak si v Indii počínat.
  Samotný průvodce obsahuje podrobný a zasvěcený popis jednotlivých regionů, s mapkami a aktuálními informacemi o ubytování, stravování, kultuře a dopravním spojení.
  V oddíle Souvislosti se seznámíte s nejdůležitějšími událostmi v dějinách Indie, dozvíte se zajímavosti o kultuře, přírodě i problémech životního prostředí Indie.
  Připojen je i seznam doporučené literatury a slovníček pojmů.

  Vůbec první průvodce po jižní Indii v českém jazyce obsahuje mimořádné množství informací a praktických rad. Ocení ho nejen cestovatelé, kteří se do Indie vydávají, ale určitě i ten, kdo se o této zemi chce něco dozvědět.
  Vyčerpávající množství informací, jaké nenabízí žádný jiný průvodce – budete schopni pohybovat se samostatně po ohromných indických velkoměstech a díky znalostem historických a kulturních souvislostí dokážete patřičně ocenit indické chrámy a další památky.
  Kromě toho se průvodce zaměřuje i na méně známé lokality, takže si budete moci dokonale vychutnat krásu horských scenérií či nerušených indických pláží.
  Aktuální výčet ubytovacích zařízení a jejich ohodnocení – od poutnických ubytoven až po skvělé koloniální hotely a staré pevnosti.
  Zasvěcený výklad o indických dějinách, politice, náboženství a hudbě, jakož i společenských a kulturních souvislostech.

  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress  Formát     127 x 197 mm
  Vazba     brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran     592
  Rok vydání     2003
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 788 Kč
  • Sleva: 158 Kč
  • Naše cena: 630 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články