Hongkong - část 2.

Čtvrtek, 9.08 | 11:33

Autor: Miroslav Lébl
zdroj: www.miras.cz

9.2.2006: Hong Kong

Ráno míříme na trajekt, který by nás měl převézt přímo do samého Hong Kongu. U Ferry terminálu zůstala stát ještě Hodinová věž (asi památka na vlakové nádraží). Trajekt odsud jezdí každou chvíli a asi po 15 minutách jsme pod nejvyšší budovou Hong Kongu. Očíhneme místní Statue square a míříme k dalšímu nej, a to nejdelší jezdící schody na světě (asi 750 metrů). Mají skoro kilometr a dopoledne jezdí dolů a odpoledne nahoru a vinou se nad silnicema v úrovni až druhého patra. Vůbec narozdíl od Kowloonu se tady chodí zásadně v nadchodech, které se vinou v délce mnohaset metrů nad silnicema. Nejdřív bylo na schodech hodně těsno, ale postupně lidé odpadávali a do nejvyšších poloh města jsme dojeli už osamoceni, všude kolem už byly jen šedesátipatrové paneláky.

Nástrahami místního betonu jsme došli k zoo (nic moc, ale zadarmo), minuly dva kostely a přes botanickou zahradu jsme dorazili k dolní stanici Peak tramvaje. Tyto obstarožní stroje jezdí už přes sto let až na nejvyšší horu ostrova Victoria Peak - 552 m.n.m. (20 H$). Průměrný sklon trati je hodně přes 25 stupňů. Nahoře končí tramvaj v budově ve tvaru pánve Vok, ale opravovala se, tak nám její smysl zůstal utajen. Odsud vedou trasy po kopcích a brzo člověk zapomene, že jedno z největších měst je pár kilometrů pod ním. Jinak je tu taky trošku zima, ale hlavně pěkný výhled na město a stovky ostrovů kolem.

Obešli jsme kopec a do města sešli pěšo. Zelená džungle plynula přešla v džungli panelákovou. Podél pobřeží jezdí místní dvoupatrové tramvaje. Pravda, trocha navážky posunulo pobřeží za těch sto let o pár bloků dále, takže z tramvaje moře už neuvidíte. Nicméně i tak to byla příjemná vyhlídková jízda (2 H$). Pak ještě nějaké korzo nočním městem po pobřeží k trajektu a tam jsme koupili ještě nějaký žvanec a vodu.

Výdaje: 115,1 HKD (14,9 $)
Ubytování: 130 HKD/double (Travellers Hotel)
Doprava: 26,4 HKD (trajekt 2*2,2; Peak tramvaj 20; tramvaj 2)
Jídlo: 23,7 HKD (burger 8; zmrzlina v KFC 3,5; skorovětrník 5; velká voda 2*5,2)

10.2.2006: Hong Kong - Macao

Ráno jsme opět jeli trajektem do Hong Kongu, odkud měli jezdit rychlolodě do Macaa. Ty jsme hledali hodně dlouho, protože přístavišť je tady setsakra dost. Nakonec jsme zjistili, že jedna společnost jezdí kousek od našeho hotelu. A druhou přesunuli do nového terminálu v nějakém obchodním centru na vodě o kus dále. Odsud to jezdí každou čtvrthodinku. Na formality a nalodění stačí půlhodinka, takže ve dvě odpoledne se odlupujeme od Hong Kongu.

1. část cestopisu zde http://www.ocestovani.cz/hongkong/cestopisy-352-hongkong-cast-1/3/

oCestovani.cz

Komentáře k článku Název diskuze
Počet komentářů: 0, poslední komentář:

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články