Finsko

 • FINSKO + DVD

  FINSKO + DVD
  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Finsko bylo vždy nejvíce izolovanou a nejméně pochopitelnou ze všech skandinávských zemí. Nezávislost získalo teprve roku 1917 a předtím bylo po stovky let pod nadvládou dvou imperiálních mocností: nejprve to byli Švédové a potom carské Rusko. Proto se směr jejího historického vývoje vždy řídil bojem za získání nezávislosti, bojem za uznání a bojem o samostatnou existenci země.
  Dnes je bitva již vybojována a Finové jsou snad nejhrdější ze všech severských národů vůbec. Zakládají si na tom, že jejich málo známá země, ležící na samém okraji Evropy, je jedním z nejlépe střežených tajemství evropského kontinentu.
  Finsko je pro cestovatele beze vší pochyby nejpříjemnější a nejlaskavější ze všech skandinávských zemí. Zapomeňte na všechny přetrvávající stereotypy tvrdící, že Finsko je nezajímavou šedivou, nebo dokonce komunistickou zemí - je zemí srdečnou, upřímnou, otevřenou a prosperující, dychtivě si kompenzující roky prožité na vedlejší koleji ve stínu mocných sousedů.
  Jedním z nepravdivých tvrzení je konstatování, že Finsko je malá zemička na severu Evropy. Finsko se opravdu nachází na severu evropského kontinentu, ale rozlohou je to pátý největší stát v Evropě. Finsko je více než čtyřikrát větší než Česká Republika, a dokonce o něco málo větší než Polsko nebo Itálie. Obyvatel má Finsko opravdu málo, lehce přes 5,2 milionu, a proto je zejména severní část země velmi řídce osídlena. Někdy se Finsku poeticky přezdívá země tisíce jezer - ve skutečnosti jich je téměř 190 000.
  I přes svou "krátkou" historii lze ve Finsku najít mnoho památek. Je jich sice méně než u nás, jsou však velmi zajímavé a mnohdy poučné. Několik z nich je zapsáno i v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
  Kniha obsahuje spoustu map a 20 stran barevné přílohy.

  VYŠLO 4. 5. 2005  Formát     132 x 197 mm
  Vazba     brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran     216
  Rok vydání     2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 398 Kč
  • Sleva: 80 Kč
  • Naše cena: 318 Kč

  Koupit

 • Finsko - průvodce Lonely Planet

  Finsko - průvodce Lonely Planet

  Vítejte v "Zemi tisíců jezer", jak bývá Finsko poeticky nazýváno. Fantastická polární záře tančí po obloze, půlnoční slunce pochoduje pod ní, stylová města a příroda zvou k přemítání. Odhalte tajemství této severské země společně s naším průvodcem z proslulé edice Lonely Planet.

      * - Prozkoumejte zemi - kajak, túry, kola společně v naší praktické kapitole o venkovních aktivitách
      * - Inspirujte se - zajímavostmi a na míru šitými doporučenými trasami, abyste měli ze svého výletu ty nejkrásnější vzpomínky
      * - Buďte styloví - náročné ubytovací možnosti pro všechny cestovatele, od dřevěných srubů u vody po uhlazené hotely
      * - Ponořte se do kultury - od folklorních festivalů po venkovský design - specifické umění a kultura se vám dostane pod kůži
      * - Mluvte s místními- seznamte se s naším praktickým slovníčkem

  Speciální vazba pro extrémní namáhání, 128 x 197 stran

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 399 Kč
  • Sleva: 39 Kč
  • Naše cena: 360 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Finsko - aktuální nabídka

Aktuální články