Finsko

Finská republika je zemí ležící na severu Evropy, omívá jí krásné Baltické moře na jihozápadě, na jihovýchodě Finský záliv a na západě pak Baltický záliv. Už od dávných dob je Finsko nazýváno zemí Tisíce jezer. Má na sta tisíce jezer a ostrovů. Celou jižní část země tvoří jezerní plošina. Jestliže budeme Finskou republiku hledat na mapě, uvidíme, že na východě sousedí s Ruskem, na severozápadě se Švédskem a na severu s Norskem.

Povch Finska je na mhohých místech velice nerovný, na povchu je spoustu pahorků, hřbetů, morénových úvalů, údolích a nížin. Na severu Finska zasahují výběžky Skandinávských hor. Pokud se rozhlídnete krajinou, zjistíte, že lesy jsou převážně jehličnáté a listnaté lesy se vyskytují jen opravdu zřídka.

Jestliže jste milovníky přírody, neměli by ste si nechat ujít výlet do oblastí jezer. Je to nezapomenutlený zážitek, Finskou přírodu si zamilujete a už na ní nikdy nezapomenete. Pokud ale máte raději památky a města, určitě nenechte minout Helsinky a nebo krásná města Laponska.

Města a zajímavá místa Finska : Helsinki, Oulu, Turku, Laponsko, oblast jezer

Fotogalerie Finska : Finsko 

Cestopisy z Finska : cestopisy 

 

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Finsko - aktuální nabídka

Aktuální články