Ekvádor

Doporučená doba návštěvy

Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Ekvádoru je období sucha. Období dešťů trvá od ledna do dubna - v těchto měsících je lepší se návštěvě Ekvádoru vyhnout.

Počasí

Vzhledem k své poloze jsou v Ekvádoru pouze dvě období. Období sucha a období dešťů. Období deštů je zde hlavně od ledna do dubna. Průměrné teploty závisí hlavně na to, v jaké nadmořské výšce se pohybujete. Čím víše, tím jsou teploty nižší. V nížinách a na pobřeží panuje klasické tropické klima.

Orientační ceny:

Průměrné ceny za ubytování (pokoj) se v Ekvádoru pohybují mezi 15 - 40 USD. Ceny za luxusní ubytování se pohybují od 70 USD výše.

Ceny za hlavní jídlo dne se průměrně pohybují kolem 3 - 10 USD. Záleží na typu restaurace a na místě.

Doprava

Letecká doprava je nejběžnějším s nejpříjemnější způsob, jak se dostat do země. Mezinárodní letiště jsou umístěny v hlavním městě Suito a také ve městě Guayaquil. Přímé spoje do Ekvádoru míří z Houstonu, Los Angeles, Miami a New Yorku. Lety z Evropy a Austrálie míří právě přes letiště v Severní Americe či některé letiště v oblasti Karibiku.

Do země se dá dostat tak po zemi či po moři. Ale nejpříjemnější cestování je letecká doprava. Cesta autobusem z Kolumbie a Peru je bezproblémová.

Pro cestování po zemi je nejlepší využít místní autobusovou dopravu, která spojuje téměř všechny větší místa v zemi. Další možností je využití železniční dopravy, ale ta je oproti autobusové dopravě velice pomalá.

Rizika

Ekvádor nepatří mezi bezpečné země pro cestování. V hlavním městě je potřeba dávat si pozor na časté demonstrace, kterým je lepší se vyhnout. Politická situace v zemi není totiž příliš stabilní.

V zemi hrozí hlavně nebezpečí malárie.

Svátky a zvláštní události

1.1 Nový rok

1.5 Svátek práce

24.5 Bitva u Pichincha

24.6 Narození Simóna Bolivara

10.8 Den nezávislosti

9.10 Nezávislost Guayaquil

2.11 Den mrtvých

3.11 Nezávislost Cuenca

6.12 Nezávislost Quito

25.12 Vánoce

Očkování


Žlutá zimnice - očkování doporučeno vzhledem k risiku nákazy očkování vyžadováno při příjezdu z oblastí výskytu žluté zimnice

Doporucená ockování

Virová hepatitida typ A - očkování doporučeno

Virová hepatitida typ B - očkování se doporučuje v závislosti na délce, charakteru pobytu a chování cestovatelů

Břišní tyfus - očkování doporučeno

Tetanus - očkování nebo přeočkování doporučeno

Záškrt - doporučuje se uvážit očkování

Vzteklina - očkování doporučeno s přihlédnutím k místnímu risiku

Spalničky - Očkování doporučeno

Ochrana proti malárii

Riziko nákazy v jednotlivých oblastech země: Celá země pod 1500 m n.m. a provincie Esmeraldas, Guayas, Manabí, El Oro, Los Ríos: zemědělské oblasti provincií Loja, Morona Santiago, Napo, Paslaza, Portoviejo, Puyo, Zamora Chinchipe, Pichincha, Sucumbios. Žádné riziko ve městě Quito a jeho okolí, hlavních turistických oblastech a na Galapágách.

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články