Burkina Faso

 • FespacoFestival

  Nejvýznamnější celoafrický filmový festival, pořádán každý lichý rok v hlavním městě Ouagadougou. Příští, 21. ročník, se bude konat 28.2. - 7.3. 2009.

 • Dômes de FabedougouHora

  Pískovcový skalní útvar Dômes de Fabedougou najdete cca 45 km západně od města Banfora. Vypadá jako skalní tvrz, je možná největší přírodní pamětihodnotí Burkiny Faso. Útvar je oblíben hlavně mezi horolezci.

  Poblíž se nachází vodopády Cascades de Karfiguéla, nejkrásnější v období deště.

 • OuagadougouMěsto

  Hlavní město je místními nazýváno familiárně "Ouaga". Nachází se uprostřed země, na křižovatce starověkých obchodních cest. Nečekejte mnoho pamětihodností, ale můžete se levně připojit na internet, projít se širokými bulváry a poklábosit s domorodci.

  Na Avenue d'Oubritenga stojí první africké muzeum hudby a také tu najdete Národní muzeum, kde si lze prohlédnout sbírku dřevěných soch a masek.

  Na výlet si můžete zajet do Nobéré, podívat se na obrovský baobab starý několik staletí.

 • Trh v Gorom-GoromMěsto

  Jeden z největších a nejoblíbenějších trhů v západní Africe. Koupíte si zde levné suvenýry, v případě zájmu i velblouda. Užijete si rušnou atmosféru. Každé úterý od jedenácti hodin.

 • Farma NazingaPark

  Národní park Kaboré Tembi o rozloze 150 000 hektarů se nachází cca 200 km jižně od města Ouaga. Potkat v něm můžete mnoho opic a antilop. Mnohá zvířata z této oblasti však migrovala, vyplatí se Vám proto výlet do farmy Nazinga blízko hranic s Ghanou, kde můžete sledovat i slony a další divoká zvířata.  

Zpět

Pošlete nám tip na zajímavé místo

form1_Pošlete nám tip na zajímavá místa
 1. * Povinné pole

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články