Brunej

Doporučená doba návštěvy

Doporučuje se vyhnout Bruneji v měsících prosince až dubna, kdy nastává deštivé období monsunů. Vhodnou dobou se tak jeví jaro a podzim, kdy teploty nedosahují extrémních hodnot.

Počasí

Brunej má tropické, vlhké klima. Průměrné roční teploty stoupají ke 27°C. Husté deště přicházejí v období monsunů, tj. od listopadu do května, a nevyskytují se suchá období.

Předpověď počasí - Brunejské letiště

Přepověď počasí v Kuala Belait

Orientační ceny:

Průměrné ceny za ubytování:

nižší třída: 10-80 B$

vyšší třída: 170-300 B$

Průměrné ceny za stravu:

jednoduché pokrmy: 3-9 B$

vydatnější pokrmy: 9-20 B$

Doprava

Roli jediného letiště dosahujícího mezinárodního významu zastává Brunejské mezinárodní letiště, kam jsou směřovány lety např. z Londýna nebo Singapuru.

V hlavním městě funguje veřejná doprava a taxíky. Jedinou možností, jak procestovat zemi, je pronájem automobilu. Některá místa spojují autobusy, ale ty odjíždějí až jsou zaplněné.

Rizika

Brunej je pro turisty zcela bezpečná. Jelikož je muslimskou zemí, musejí se respektovat určitá pravidla (např. odívání u žen).

Svátky a zvláštní události

1.1 - Nový rok, 10.1. - Den oběti Idul Adha (islám.), leden - Čínský Nový rok, leden - Islámský Nový rok, 23.2. - Den nezávislosti (st.sv.) , 11.4. - Narození proroka Mohameda, květen - Výročí královského pluku, 15.7. - Narozeniny Sultána , srpen - Nanebevzetí proroka Mohameda, září - Začátek ramadánu, 10.10. - Výročí prozrazení Koránu, 24.-25.10. - Hari Idul Fitri (islám.), prosinec - Narození Ježíše Krista, prosinec - Den oběti Idul Adha (islám.)

Očkování

Doporučená očkování

Kurz

1 BND = 13,86 Kč

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články