Austrálie

 • Šest kontinentů - Příběhy z cest

  Šest kontinentů - Příběhy z cest
  Je mnoho způsobů, jak využít všeobecnou svobodu. Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba si intenzivně plní své klukovské sny. Náruživě cestuje a sbírá po celém světě informace, obrázky exotické přírody a lidských tváří. Poté, co navštívil okolo sta zemí všech šesti kontinentů planety, připravuje četné fotovýstavy, besedy a diashow. Po reakcích svých posluchačů a milovníků cestování vznikla tato kniha téměř na „společenskou objednávku“. Několik desítek příběhů a postřehů tohoto známého dobrodruha nás zavede doslova do celého světa. Všechny kapitoly jsou doplněny barevnými fotografiemi.

  Formát     220 x 220 mm
  Vazba     vázaná s přebalem
  Počet stran     168
  Rok vydání     2003
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 398 Kč
  • Sleva: 80 Kč
  • Naše cena: 318 Kč

  Koupit

 • Zapomenuté výpravy

  Zapomenuté výpravy
  Kniha zahrnuje reportáže o výpravách československých občanů do nejrůznějších zemí světa, které byly ve své době výjimečné, ale které už dnes zavál čas. Zapomenuté výpravy jsou unikátní tím, že ještě žije převážná část účastníků expedicí a může podat svědectví. Myšlenky a poznání moudrých cestovatelů zaniknou jejich skonem jednou provždy! Proto je snad i naší povinností zachovat jejich svědectví o lidech své doby v tištěné podobě.

  Proč vlastně lidé jezdí na expedice? Jací lidé na ně jezdí? Jaké jsou jejich osudy? Co tam hledají? Co tam prožívají? Co si tím dokazují? Jaké otázky si kladou tady a tam? Jaké jsou odpovědi a jaký je praktický přínos pro ně samotné, jaký pro veřejnost jejich národa či celosvětový? Jaká jsou svědectví o dané zemi, lidech a tamních mravech? Jak se proměňují národy a země v čase? A jak se proměnili oni sami? Jaké byly jejich tužby a přání? Jaká následná životní realita?Kam došla ta, která země od doby expedice po dnešek - Je člověk opravdu „lepší“…? Jak obstává styl života středoevropanů v porovnání s domorodci? Měli by se oni učit od nás, anebo spíše my od nich?

  VYŠLO 23. 11. 2005

  Formát     160 x 230 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     368
  Rok vydání     2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 328 Kč
  • Sleva: 66 Kč
  • Naše cena: 262 Kč

  Koupit

 • Lovec krokodýlů

  Lovec krokodýlů
  Steve Irwin 1962 - 2006

  Muž, který změnil svět

  Steve Irwin patřil nepochybně k nejpopulárnějším a současně nejkontroverznějším osobnostem poslední doby. Názory na něj se různí, sahají od nekritického obdivu a zbožňování až po tvrdou kritiku a odmítání jeho představy o ochraně přírody. Svými dokumenty a ochranářskými aktivitami si získal obrovské množství příznivců, ale některými excentrickými výkony také značné množství odpůrců. Jistě nejznámější byl incident, kdy jednou rukou držel svého měsíc starého synka a druhou krmil krokodýla. Jeho pozoruhodné kousky, které předváděl s krokodýly a jedovatými hady, mu zase na druhou stranu přinesly ohromnou popularitu u velkých i malých diváků na celém světě, především však ve Spojených státech. Po řadě úspěšných dokumentů se objevil po boku Eddieho Murphyho ve filmu Dr. Dolittle 2 a pak i ve vlastním filmu Lovec krokodýlů. Není proto divu, že jeho smrt vyvolala velký ohlas, tím spíše, že zemřel dosti neobvykle. Bodl ho rejnok, tvor, který nebývá považován za nijak agresivního.
  Autor knihy, novinář Richard Shears, se s Irwinem za jeho života několikrát setkal, aby s ním udělal interview. Snaží se seznámit čtenáře s jeho osobností a dobrodružným životem, který vedl, a přiblížit mu jeho zázemí. Rodiče, kteří byli původními zakladateli dnes proslulé Australské zoo a kteří ho od dětství vedli k lásce k přírodě a zvířatům, a to i těm méně populárním, jako jsou nebezpeční krokodýlové a smrtící hadi. Oddanou manželku Terri, která se s ním neohroženě pouštěla do nejrůznějších dobrodružství a vždy mu stála pevně po boku. Přátele a fanoušky, mezi které se řadila i řada známých osobností, ať už ze světa politiky nebo showbyznysu. Bez ohledu na to, jestli Steva Irwina považujete za zapáleného ochránce přírody nebo nezodpovědného televizního šaška, není pochyb o tom, že po sobě zanechal výraznou stopu.

  DOTISK ! Vyšlo 22. 3. 2007

  Formát 162 x 229 mm
  Vazba pevná vazba s přebalem
  Počet stran 184 + 16
  Rok vydání 2006
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 248 Kč
  • Sleva: 50 Kč
  • Naše cena: 198 Kč

  Koupit

 • AUSTRÁLIE

  AUSTRÁLIE
  Ke každému průvodci Rough Guides dodáváme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Turistický průvodce po Austrálii je neodmyslitelným pomocníkem při cestování tímto světadílem.
  Stručný obsah průvodce:
  Barevná příloha obeznamuje s australskými zajímavostmi.
  Podrobný popis všech oblastí, od odlehlého vnitrozemí, tropických pralesů Queenslandu až po pulzující města Sydney a Melbourne.
  Nejaktuálnější seznamy ubytování, barů a restaurací dle cenových kategorií.
  Užitečné informace o procházkách buší v Tasmánii, výletech na ostrovy Whitsundays, nebo dokonce o lyžování v Snowy Moutains.
  Zasvěcené informace o všem od australských kin po domorodou kulturu a současnou hudbu.
  Mapky a plány měst každého regionu.
  20 stran barevné přílohy.  Formát     127 x 197 mm
  Vazba     brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran     1295
  Rok vydání     2003
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 998 Kč
  • Sleva: 200 Kč
  • Naše cena: 798 Kč

  Koupit

 • Sydney - průvodce Lonely Planet

  Sydney - průvodce Lonely Planet

  Město Sydney je nabyté energií – třpytící se přístav, zlaté sluneční paprsky a veškerá nádhera nesporně prvního australského města. Tato publikace vám pomůže orientovat se v tomto podivuhodném městě, a to ať už toužíte po divokém nočním životě, výtečné kuchyni anebo po výletech do divočiny či do oblasti vinic.

  * - Máte rádi noční život? Vsajte do sebe divoké rytmy sydneyských klubů, luxusních barů, pivnic a nejrůznějších kulturních představení pod širým nebem i pod střechou
  * - Chcete se koupat v moři, surfovat a opalovat se? Podrobně popisujeme nejlepší sydneyské pláže
  * - Oddáváte se rádi nákupní horečce? Uvádíme všechna místa, kde vám pomohou od přebytečných financí
  * - Spát? Uvádíme možnosti ubytování všech cenových kategorií
  * - Chcete poznat Sydney skrz naskrz? K tomu vám pomohou podrobné mapy v zádní části této publikace

  Speciální vazba pro extrémní namáhání, 242 stran

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 349 Kč
  • Sleva: 34 Kč
  • Naše cena: 315 Kč

  Koupit

 • Austrálie - průvodce Lonely Planet

  Austrálie - průvodce Lonely Planet

  Není na světě mnoho míst s rozmanitější přírodou, než je u protinožců. Od vyprahlého vnitrozemí Uluru po tropickou oblast Kakadu, ze světel velkoměsta do nocí plných zářivých hvězd. Tento průvodce z edice Lonely Planet mapuje celý kontinent lépe než kdokoli jiný – je klíčem k samotnému srdci Austrálie.

      * je to velká země, ale se 180 mapami se neztratíte
      * zvláštní příloha o australské divočině
      * mnoho doporučení, kde se nejlépe potápět a surfovat
      * stovky ubytovacích možností – od kempů v buši po čtyřhvězdičkové hotely
      * praktické informace o národních parcích
      * přehledné členění po jednotlivých oblastech

  Speciální vazba pro extrémní namáhání, 1099 stran

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 999 Kč
  • Sleva: 900 Kč
  • Naše cena: 99 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Austrálie - aktuální nabídka

Aktuální články