Arménie

Doporučená doba návštěvy

Mnoho turistů přijíždí do Arménie v období jara, kdy nepanují příliš vysoké nebo nízké teploty a nespadne velké množství srážek.

Počasí

Arménské klima dosti závisí na nadmořské výšce, avšak obecně platí, že je suché, kontinentální, s dlouhými horkými léty a mírnými zimami. Ve vyvýšených planinách panuje méně vlídné počasí, jsou méně chráněné horami. Množství srážek se různí vzhledem k poloze, nejsilnější však padají na podzim. Nejvíce srážek zachytí horské oblasti ve formě sněhu. Nejsušším místem je oblast podél řeky Aras. V létě dosahují teploty bodu 34°C, v zimě vzhledem k nadmořské výšce padají k -2 až -25°C.

 

Předpověď počasí v Jerevanu

Předpověď počasí v Gyumri

Orientační ceny:

Průměrné ceny za ubytování:

nižší třída: 5-20 USD

vyšší třída: 70-140 USD

Průměrné ceny za stravu:

jednoduchý pokrm: 1-3 USD

vydatnější pokrm: 7-15 USD

Doprava

Do Jerevanu létá přímá linka z Prahy Ruzyně.

Veřejná doprava v Arménii je na velmi dobré úrovni. Každé městečko i vesnice nabízí spojení s Jerevanem. Nejvíce se používá autobusových linek. Jerevanu má několik autobusových zastávek různě umístěných, to závisí na tom, do jaké části autobus jede. Na území funguje síť taxíků, které zajíždějí kamkoliv a cesta je příjemně rychlá.

Rizika

Arménie je bezpečná země. Okradení cizince je výjimečným jevem. Nedoporučuje se navštěvovat Náhorní Karabach a území Ázerbájdžánu obsazené Arménií.

Arméni se chovají přátelsky, avšak nesnesou byť malou urážku a hrubost, na což reagují velmi přehnaně.

Nedoporučuje se konzumovat ryby v letních měsících. Voda by se měla převařit nebo kupovat balená.

Svátky a zvláštní události

1. ledna - Nový rok, 6. ledna - Vánoce, 24.dubna - Den vzpomínky na genocidu Arménie, 28.května - Den republiky, 5.července - Den ústavy, 21.září - Den nezávislosti

Očkování

Doporučená očkování

Kurz

100 AMD = 5,82 Kč

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články