Maroko

Maroko leží v severozápadní části Afriky a sousedí s Alžírskem a Západní Saharou, kterou má pod kontrolou a považuje ji za integrální součást marockého území.

Nížinaté pobřeží u Atlantského oceánu střídá ve vnitrozemí několik pohoří. Nejvyšším je Vysoký Atlas s nejvyšší horou Maroka Jebel Toubkal (4165 m n. m.), pohořím Ríf na severu a Antiatlasem na jihu. Východní hranici s Alžírskem pokrývá poušť - Sahara.

Důvodem pro návštěvu Maroka jsou především krásná královská města Marrákeš, Fes, Meknés a Rabat se středověkými medinami, Kasbah Aït Benhaddou a údolí řeky Dráa, výlety na Saharu či římské ruiny Volubilis. Turisté preferující pobytové zájezdy míří většinou do letoviska Agadiru.

 

Města a zajímavá místa Maroka:
Kasbah Ait Benhaddou, Al Džadída (El-Jadida), Agadir, Asni, Casablanca, Ceuta (Sebta), Essaouira (Sawira), Fés, Marrákeš, Meknés, Melilla, Merzouga, Mohammadia, Oujda, Ouarzazate, Rabat (Ribát), Rissani, Safi, Salé, Tangier, Tiznit, Tetouan, Volubilis, Zagora

Maroko - fotky a fotogalerie:
fotogalerie Rabat (Ribát), fotogalerie MHamid, fotogalerie Ait Benhaduú, fotogalerie Marrakéš, fotogalerie Al Džadída, fotogalerie Casablanca

Maroko - cestopisy:
cestopisy z Maroka

Maroko - víza:
víza Maroko

Maroko - průvodci a mapy:
průvodci a mapy do Maroka

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články